Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

12.00 aicina godināt Ukrainas karā kritušo piemiņu, piedaloties akcijā «Ieelpo brīvību»

Studentu korporācija «Ventonia» un biedrība Filistru biedrību savienība aicina Latvijas iedzīvotājus piedalīties akcijā «Ieelpo brīvību», kas norisināsies 9. maijā 12:00 un 19:55. Akcijas mērķis – paust atbalstu varoņiem, kas cīnās par Ukrainas brīvību un neatkarību, un godināt šajā karā bojāgājušo piemiņu. Norādītajā laikā Latvijas iedzīvotāji ir aicināti atvērt plaši vaļā logus, ieelpojot reibinošo brīvības sajūtu, un ar klusuma minūti godināt visu kritušo un nevainīgo upuru piemiņu. «Pēc tam pagrieziet skaļāk, televizoru – LTV1, TV24 vai ReTV, lai noklausītos Latvijas un Ukrainas himnas – brīvu valstu himnas!» – aicina viens no akcijas iniciatoriem Arnis Razminovičs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

9. maijs tradicionāli ir saistīts ar uzvaru karā ar fašistisko Vāciju. Taču šogad jebkādas svinības un svētki ir īpaši nevietā: Krievijas agresija un barbariskie noziegumi padara neiespējamu jebkādu šīs valsts godināšanu publiskajā telpā. «Gan likumdošanas līmenī, gan mūsu sirdīs 9. maijs paliks kā Ukrainas karā bojāgājušo un nevainīgo upuru Piemiņas diena. Brīvā Eiropa un mēs kā daļa no tās 8. maijā atzīmējam Otrā pasaules kara beigas. Šī ir diena, kad mēs varam godināt lielajā karā bojāgājušo piemiņu, un jebkura šīs dienas festivalizācija, kā tas ir pieņemts Krievijā, brīvajā Latvijā ir pavisam nevietā, – komentē Arnis Razminovičs, viens no akcijas idejas autoriem, – Tāpēc aicinām visus Latvijas iedzīvotājus izteikt līdzjūtību  Ukrainas iedzīvotājiem, kuri šobrīd cīnās par savu brīvību, neatkarību un dzīvību, tāpat kā agrāk cīnījāmies mēs. Ukraiņi šobrīd aizstāv brīvību un neatkarību, cīnoties par mums visiem!»

Lai piedalītos akcijā, 9. maijā 12:00 un 19:55 atveriet plaši vaļā logus un ieelpojiet reibinošo brīvības sajūtu! Uz mirkli aizdomājieties par to, kas jums ir svarīgs un vērtīgs. «Šodien jūs varat ieelpot pavasara reibinošo smaržu, atvērt logu līdz galam vaļā un nebaidīties, ka pa to ielidos ienaidnieka šāviņš. Jums ir iespēja brīvi iet pa ielu mājās, jūs varat apskaut savus mīļos – otru pusīti, savu mazuli. Šonakt jūs cieši gulēsiet siltā gultā. Šīs mierīgās debesis virs mūsu galvām ir liela vērtība. Vērtība, kas mums dvēseliski tuvās Ukrainas iedzīvotājiem šobrīd ir atņemta. Tāpēc pēc klusuma brīža kritušo piemiņai ieslēdziet radio vai televīziju skaļāk, lai visi dzirdētu Latvijas un Ukrainas himnas – brīvu valstu himnas, kas tik viegli nepadosies un aizstāvēs savas – demokrātisku valstu – vērtības!» – aicina A. Razminovičs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.