Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Sarunu skola LAMPA aicina uz Dialogu apli Apē

Foto: Juris Ross

Sarunu festivāla LAMPA gaidās Sarunu skola LAMPA aicina ikvienu apgūt un praktizēt dialoga prasmes un kļūt par labāku sarunu biedru. Gan introvertos, gan ekstravertos, gan jauniešus, gan seniorus, gan tos, kam patīk runāties, gan tos, kas māk uzklausīt, Sarunu skola LAMPA sadarbībā ar biedrību “Alūksnes nevalstisko organizāciju atbalsta centrs” aicina uz Dialogu apli 9. jūnijā plkst. 14.00–16.00 Apes tautas namā (Skolas ielā 4, Apē), lai kopīgi runātu par dzīvi starp un pie robežām.

Dialogu apļa pamatā ir Somijā izstrādātā TimeOut metode, kas veicina sarunu kultūru starp cilvēkiem ar dažādām pieredzēm un viedokļiem ikreiz, kad vajadzīga dziļāka tēmas izpratne vai līdzvērtīga iespēja izteikties visiem sarunas biedriem. Lai saruna būtu konstruktīva, jāievēro tikai daži vienkārši noteikumi: ieklausīties un nepārtraukt citu runātāju, dalīties savā pieredzē, cienīt atšķirīgus viedokļus un drosmīgi risināt konfliktus.

“Auglīga saruna nereti balansē uz smalkas izaicinājuma un strīda robežas, kuru prasmīgs dialoga risinātājs tomēr nepārkāpj. Dialogs ir demokrātiskas sarunu kultūras metode, kuras laikā cilvēks var labāk izprast citu cilvēku domas un savu nostāju, tomēr tā mērķis nav pierādīt sava viedokļa pareizību vai panākt vienbalsību. Labs dialogs ir veids, kā cilvēki var kopā nonākt pie jauniem risinājumiem un atziņām, saglabājot cilvēcisko saikni savā starpā. Reizēm sarunājoties ir jāprot arī novilkt savas un cienīt citu novilktās robežas. Kā ir dzīvot starp un pie robežām – par to runāsim Apē. Un varbūt šajā sarunā pavērsies arī jauni apvāršņi bez robežām!” saka Sarunu festivāla LAMPA direktore Ieva Morica.

LAMPAS Dialogu apļu pasākums norisināsies arī 30. jūlijā Kuldīgā un 20. augustā Jelgavas novadā Demokrātijas festivāla ietvaros.

Dalība Dialogu apļos ir bez maksas, bet iepriekš jāpiesakās.

Pieteikšanās : https://festivalslampa.lv/lv/sarunu-skola/dialogu-apli

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.