Reklāma

Kad vairs nedrīkst atlikt zobārsta apmeklējumu?

Zobārstniecības pakalpojumi ir vieni no pieprasītākajiem mūsdienās. Diemžēl nelabvēlīgu iespaidu ir atstājusi agrākā zobārstniecība, kad aparatūra vēl nebija tik attīstīta. Lai arī šobrīd viss tiek veikts daudz diskrētāk, profesionālāk un iejūtīgāk, tik un tā tas daudziem prasa lielu saņemšanos, lai vēl kādreiz dotos pie zobārsta. Ir arī citas situācijas, kad cilvēki neapzinās problēmas nopietnību, nevēlas to atzīt un atliek speciālista apmeklējumu.

Pazīmes, kad nepieciešams apmeklēt zobārstu

Agrāk vai vēlāk, tomēr dažādas problēmas var likt par sevi manīt. Sāpes sejā, mutē vai kaklā ir pirmās bruksisma pazīmes. Mazgājot vai diegojot zobus, asiņo smaganas. Tā var būt nepiemērotas zobu birstes vaina, vai arī pirmā gingivīta pazīme. Zobi ir jutīgi pret aukstu vai karstu, ja to emalja ir nodilusi. Patstāvīgi slikta elpa, ko izraisa smaganu slimības. Siekalu dziedzera nepilnvērtīgas darbības rezultātā mute bieži ir sausa, tas veicina zobu bojāšanos. Šīs ir dažas no pirmajām pazīmēm, kad nepieciešams zobārsta apmeklējums.

Sekas, ja apmeklējumu regulāri atliek

Nepietiekamas mutes higiēnas dēļ palielinās citu slimību attīstības risks. Piemēram, baktērijas, ko izraisa smaganu iekaisums, var iekļūt asinsritē un izraisīt sirds un asinsvadu saslimšanas, elpceļu infekcijas. Kā arī, protams, diskomforts ikdienā un nepatīkamas sāpes var skart ikvienu un neļaut pilnībā nodoties dzīves gaitām. Tādēļ tik svarīgais zobārsta apmeklējums palīdz savlaicīgi tikt galā ar mutes dobuma problēmām, lai tās nepārtaptu par nopietnāku kaitējumu veselībai.

Ieguvumi regulāram zobārsta apmeklējumam

Zobārstu ieteicams apmeklēt aptuveni 1 reizi gadā, profilaktisku nolūku dēļ. Pacientiem ar regulārām mutes un zobu saslimšanām tas jādara biežāk. Šis ļauj speciālistam laicīgi konstatēt zobu kariesu, pārbaudīt kādā stāvoklī ir plombas, konstatēt mutes vēža veidošanos agrīnā stadijā, kā arī sniegt atskaiti par mutes dobuma higiēnu. Zobārsts sniedz pacientam arī izglītojošus un noderīgus ieteikumus kā efektīvāk rūpēties par mutes higiēnu.

Tieši šo iemeslu dēļ, stomatoloģisko problēmu risināšanai īpaši iecienīta ir kļuvusi Dr. Jūlijas Katkevičas 24 stundu zobārstniecība. Plašais klīnikas pakalpojumu klāsts ļauj rast risinājumu ikvienam pacientam un sastādīt piemērotāko ārstēšanas plānu. Tāpēc šī zobārstniecība ir lielisks problēmu risinājums ikvienam un jebkurā diennakts laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.