Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Projektā pētīsim sociālo darbu

Laikraksts “Alūksnes un Malienas Ziņas” (SIA “Malienas Ziņas”) no šī gada jūnija līdz 2023. gada martam īstenos projektu “Sociālais darbs pārmaiņu laikā”. Projekts guva atbalstu Sabiedrības integrācijas fonda (Mediju atbalsta fonds) Latvijas valsts budžeta finansētā programmā “Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma” atklātā projektu konkursā, un iegūto punktu skaita ziņā saņemts viens no augstākajiem novērtējumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad aprit 30 gadi, kopš Latvijā apzināti īsteno sociālo darbu, un pašlaik tā izaicinājums ir moderna un pieejama sociālo pakalpojumu sistēma, kas sekmē dažādu iedzīvotāju grupu iekļaušanos sabiedrībā. Plānoto publikāciju mērķis ir, stāstot par pašlaik īstenoto sociālo darbu, meklēt risinājumus tā uzlabošanai.

Sociālie pakalpojumi un sociālā aprūpe ir būtisks atbalsts mazaizsargātajām iedzīvotāju grupām, veicinot to iekļaušanos sabiedrībā, tādēļ publikāciju ciklā laikrakstā “Alūksnes un Malienas Ziņas”/portālā “Alūksniešiem.lv” rakstīsim par sociālā darba kvalitāti, izgaismosim problemātiku un meklēsim risinājumus, kā iedzīvotājam sociālo pakalpojumu saņemt pēc iespējas labākā kvalitātē.

10 tēmās apskatīsim sociālā darba situāciju, resursus, pieejamību Alūksnes novadā un bijušajā Apes novadā; sociālā dienesta sadarbību ar citiem dienestiem; sociālo darbu ar dažādām klientu grupām (senioriem, personām ar garīga rakstura traucējumiem un deinstitucionalizācijas procesu, vardarbībā cietušām personām, ģimenēm ar bērniem un citām); sociālā darba organizēšanu sociālās distancēšanās laikā; kā arī stāstīsim par sociālā darba apguves un institūta stiprināšanas iespējām; sociālā darba profesijas attīstību un sociālā darba prognozētajiem izaicinājumiem; aktualizēsim sociālo uzņēmējdarbību, kas sekmē sociālo iekļaušanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aicinām lasītājus iesaistīties
Novērtēsim, ja arī lasītāji mums palīdzēs saskatīt jautājumus pieminēto tēmu ietvarā, ko būtu vērts izgaismot, rakstot par sociālo darbu, iesakot gan uzlabojamas vai maināmas lietas, gan uzteicot pozitīvus piemērus. Gaidīsim jūsu ieteikumus uz e-pastu: info@aluksniesiem.lv vai telefoniski: 26410083.

Sandra Apine, projekta vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.