Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Mazpulki un ukraiņi sadarbojas dārzeņu audzēšanā

Brīvprātīgais Pāvels Čornijs projektam atvedis īpašas puķu sēklas – saulespuķes no Ukrainas. Tā būs kā solidaritātes zīme, kā arī palīdzēs ukraiņu ģimenēm justies tuvāk mājām. Par puķu un dārzeņu sēklām priecājās arī jaunie mazpulcēni Viktorija un Romāns Gončarovi, mazpulku vadītāja Sandra Buliņa un ukrainiete Anna Donec.

Alūksnes novada mazpulki šogad kopīgi ar novadā patvērumu radušām ukraiņu ģimenēm iesaistīsies augļu un dārzeņu audzēšanā un konservēšanā, kas būs laba pieredze un ievērojams atbalsts saimes galdam visiem projektā iesaistītajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas būs iespējams, jo atbalstīts nodibinājuma “Alūksnes un Apes novada fonds” projekts “Augļu un dārzeņu audzēšana, konservēšana Alūksnes novada mazpulcēnu un ukraiņu ģimenēs” Borisa un Ināras Teterevu fonda programmā “Pats savam saimes galdam”. Projektu vada Alūksnes un Strautiņu mazpulku vadītāja Sandra Buliņa, kuras pieredze ļauj sniegt zināšanas augļkopībā un dārzniecībā gan vieniem, gan otriem.

Sargā saimniekošanas tradīcijas

Nodibinājuma vadītāja Dzintra Zvejniece stāsta, ka programmas mērķis ir dot iespēju grūtībās nonākušiem cilvēkiem pašu rokām veikt dārzkopības darbus pārtikas sagādāšanai savas saimes galdam.“Tā ir iespēja atbalstīt darbīgu bezpeļņas organizāciju centienus iesaistīt grūtībās nonākušus un vienlaikus uzņēmīgus un rosīgus savas apkaimes iedzīvotājus darbos, kas uzlabo viņu dzīves apstākļus,” skaidro Dz. Zvejniece. Fondam gadu gaitā izveidojusies cieša sadarbība ar Alūksnes novadā esošajiem mazpulkiem, un šis projekts ir viena no sadarbības izpausmēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novadā darbojas trīs mazpulki – Alūksnes, Ziemeru un Strautiņu teritorijās. Bērni aktīvi iesaistās dažādās nodarbībās un projektos, arī no likvidētajām Strautiņu un Bejas skolām. “Tikai ar lielu ģimenes atbalstu varam nosargāt šīs saimniekošanas tradīcijas novadu lauku saimniecībās. Iepriekš īstenotajos projektos iepazināmies ar Alūksnes un Smiltenes novados dzīvojošajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri labprāt iesaistās mazpulku aktivitātēs un pasākumos un ir ļoti pateicīgi vietējās kopienas cilvēkiem par atbalstu. Šis projekts ir atbalsts viņiem, kā arī mazpulku ģimenēm, kurās ir centīgi mazpulcēni un čakli viņu vecāki. Šīs ģimenes ar savu piemēru veicina sabiedrības plašāku interesi par to, kā veidot ap sevi sakārtotu un veselīgu vidi,” vērtē S. Buliņa.

Iepirkti pirmie stādi

Maijā projekts jau rit pilnā sparā, veikti pirmie pirkumi – sēklas, stādi, dārza inventārs. “Iegādājāmies dažādas dārzeņu sēklas, sīksīpoliņus, kūdru, plēves siltumnīcas, dārza ķerras, lāpstas, kapļus. Šomēnes papildināsim ģimenes dārzu stādījumus ar ābelītēm, plūmēm, bumbierēm, ķiršiem. Savukārt tomātu, paprikas un baklažānu stādiņi ceļos uz projektā iesaistīto ukraiņu ģimeņu siltumnīcām,” stāsta S. Buliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šādu iespēju novērtē arī ukrainiete Anna Donec, kura Alūksnē dzīvo jau divus gadus, atzīstot, ka Alūksnes kopienā ir viegli iejusties. “Ukrainā mums bija sava saimniecība, tādēļ man ļoti pietrūkst darbošanās ar zemi. Alūksnē mēs dzīvojam dzīvoklī, bet mums ir atvēlēts dārzs pie viesmīlīgiem saimniekiem privātīpašumā. Ceru, ka iestādītais augs raženi,” saka ukrainiete. Projekta ietvaros ukraiņu ģimenēm iegādātas arī trīs siltumnīcas.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Alūksnes un Malienas Ziņas”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.