Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Lemj par bērnu ēdināšanu vasaras nometnēs

Foto: Laura Felša

Jau pirmdien sāksies pieteikšanās bērnu vasaras nometnēm. Sociālās, izglītības un kultūras komitejas sēdē Alūksnes novada pašvaldības deputāti apsprieda bērnu iespējas piedalīties dažādās vasaras aktivitātēs visā novadā, tostarp risināja jautājumu par līdzfinansējumu bērnu ēdināšanai. Izraisījās diskusijas, cik lielam būtu jābūt līdzfinansējumam, lai nometnes dalībnieki pilnvērtīgi paēstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bagātīgāk vai pieticīgāk?

Alūksnes Bērnu un jauniešu centra (BJC) direktore Eva Aizupe pastāstīja, ka šogad, tāpat kā iepriekšējos gados, rīkots konkurss skolēnu vasaras aktivitāšu organizēšanai. Pieteicās vairākas izglītības iestādes – Bērnu un jauniešu centrs, Alūksnes vidusskola, Ziemeru un Liepnas pamatskolas, kā arī Alūksnes Sporta skola – un pretendēja pašvaldības finansējuma saņemšanai nometņu organizēšanai. Katras iestādes ziņā bija lemt, vai nometnes būs bezmaksas un iztiks ar konkursā iegūto finansējumu, vai piesaistīs papildu finansējumu. “Papildu finansējumu vēlas piesaistīt Bērnu un jauniešu centrs un Alūksnes vidusskola, savukārt Ziemeru, Liepnas pamatskolas un Sporta skola iztiks ar pašvaldības un savas iestādes iekšējiem resursiem,” stāsta BJC direktore.

Ar pirmdienu, 20. maiju, Bērnu un jauniešu centrā sāksies pieteikšanās visām novadā plānotajām nometnēm, tur vienkopus varēs saņemt arī papildu informāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārāk maz iesaistīto

Piemēram, Alūksnes vidusskola pieteikusies organizēt divas nometnes, plānojot tajās iesaistīt 40 bērnus. Deputāte, sēdes vadītāja Līga Langrate norādīja, ka šis ir pārāk mazs skaits un pašvaldībai un pedagogiem jādomā, kā ar dažādām aktivitātēm vasarā nodarbināt pēc iespējas vairāk bērnu.

Alūksnes vidusskolas direktore, deputāte Ilze Līviņa uzsvēra, ka “skolēnu nometnes organizēšana vasarā pedagogiem nav obligāta prasība”. “Tie skolotāji, kuri to vēlas darīt, var pieteikties darbam nometnē vai vadīt vasaras aktivitātes, bet to uzlikt par darba pienākumu nevar. Tā ir pedagoga labā griba,” norādīja I. Līviņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izmaksas atkarīgas no nometnes ilguma

Alūksnes novada vidusskola vienā no plānoto nometņu projektiem norādījusi, ka bērnu ēdināšanai nepieciešamais līdzfinansējums no pašvaldības ir viens eiro dienā. Deputāte L. Langrate apšaubīja ēdināšanas izmaksas, uzskatot, ka tas ir pārāk maz, lai bērns pilnvērtīgi paēstu. “Organizatori, vidusskolas skolotāji, sagatavojot nometnes koncepciju, ir aprēķinājuši, ka viens eiro konkrētajai nometnei būs pietiekama summa, jo nometnes ilgums dienā ir vien dažas stundas. Citai nometnei ar garāku norises periodu, iespējams, ēdināšanai nepieciešama lielāka summa, vai arī ēdināšana dienas nometnei netiek nodrošināta vispār, tādēļ izmaksas ir dažādas,” situāciju skaidroja I. Līviņa.

Balsojot deputāti nolēma jautājumu par līdzfinansējumu virzīt izskatīšanai Finanšu komitejas sēdē.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Alūksnes un Malienas Ziņas”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.