Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“Alūksnes putnu ferma” pilnībā pārgājusi uz atjaunojamo enerģiju

Saules enerģijas parka jauda ir 250 kilovatstundas pīķa stundā, ko nodrošina 384 saules paneļi.

“Alūksnes putnu ferma” pilnībā pārgājusi uz atjaunojamo elektroenerģiju un no vasaras vidus tirgū piedāvās tikai tādas olas, kas ražotas, izmantojot videi draudzīgu elektroenerģiju. Lai īstenotu šīs pārmaiņas, uzņēmums drīzumā nodos ekspluatācijā saules enerģijas parku, kurā investēti vairāk nekā 240 000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Alūksnes putnu ferma” ir akciju sabiedrības “APF Holdings” (APF) uzņēmumu grupas uzņēmums. APF valdes priekšsēdētājs Jurijs Adamovičs pastāstīja, ka saules enerģijas parks, kas patlaban strādā testa režīmā, izvietots putnu fermas teritorijā un vasaras mēnešos nodrošinās visu esošo “APF Holdings” vistu novietņu elektrības patēriņu un aptuveni 25 % no kopējā uzņēmuma elektrības patēriņa gada laikā. Projekts īstenots sadarbībā ar SIA “Ignitis Latvija”.

J. Adamovičs stāsta, ka uzņēmuma mērķis tuvākajā nākotnē ir pilnībā kļūt par aprites ekonomikas principos balstītu uzņēmumu, kas olas un olu produktus ražo, gādājot par dzīvnieku labturību, atbildīgi izmantojot enerģiju un pārstrādājot ražošanas procesā radušos atkritumus. Viņš uzsver, ka šāda pieeja ļaus putnu fermai veiksmīgāk pārdot savu produkciju, ņemot vērā, ka cilvēki Latvijā, Baltijā un Eiropā arvien vairāk uzmanību pievērš ilgtspējas jautājumiem ražošanas procesā.

Tāpat uzņēmuma pārstāvji atzīmē, ka APF parakstīja elektroenerģijas piegāžu līgumu ar “Ignitis Latvija”, kas paredz, ka uzņēmums iegādāsies tikai elektroenerģiju, kas ražota no atjaunīgiem resursiem, un kā apliecinājumu tam uzņēmumam izsniedza “Zaļās enerģijas” sertifikātu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzziņai:

2023. gadā “APF Holdings”, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 13,318 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 18,6 % vairāk nekā gadu iepriekš, bet grupas peļņa pieauga par 59,2 % un bija 527 108 eiro. “APF Holdings” akcijas ir iekļautas biržas “Nasdaq Riga” alternatīvajā tirgū “First North”.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Alūksnes un Malienas Ziņas”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.