Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nepilsoņi nepalielina rindas uz robežas

Pededzes robežkontroles punktā autobraucējiem uz Krieviju esot jāstāv 10 un vairāk stundas rindā. Tādu neapmierinātību laikrakstam izteica vairāki šoferi.

  “Alūksnes Ziņas” devās uz robežkontroles punktu, bet tobrīd rindā bija vien sešas automašīnas. Pededzes pagastā aptaujātie cilvēki norāda, ka rindas ir palielinājušās kopš brīža (27.jūnija), kad Krievijas Federācijas prezidents izdeva dekrētu par Latvijas un Igaunijas nepilsoņu bezvīzu iebraukšanu Krievijā. Dekrēts nepilsoņiem, kuri bijuši PSRS pilsoņi un dzīvo Latvijā vai Igaunijā, ļauj brīvi šķērsot Krievijas robežu. Tiesa, saglabājas reģistrācijas noteikumi, ja uzturēšanās laiks Krievijā ir trīs un vairāk dienas. Pasei robežas šķērsošanas brīdī ir jābūt derīgai. Nepilsoņu nepilngadīgajiem bērniem nepieciešama Latvijas vai Igaunijas nepilsoņa pase, vai arī tiem jābūt ierakstītiem viņu pavadošās personas dokumentā. Bērniem līdzi jābūt dzimšanas apliecībai. Pededzes pagasta padomes priekšsēdētājas vietniece Daiga Vītola norāda, ka šo iespēju izmanto daudzi. Tiesa, arī tie, kuri no kaimiņvalsts ieved lētāku benzīnu un degvielu.

Valsts robežsardzes preses un sabiedrisko attiecību dienestā laikraksts noskaidroja, ka rindas robežkontroles punktā palielinās vasaras sezonā, nevis tikai pēc bezvīzu režīma noteikšanas nepilsoņiem. Tiek pieļauts, ka benzīna vadātāji pāri robežai palielina plūsmu, jo atļauts ievest vien tik, cik ietilpst benzīna bākā. 

Policijas ziņas