Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto/video: Alūksnē – pēdējos gados Latvijā spraigākās velosacensības

Svētdien, 26. jūlijā, Alūksnē – sporta centrā “Mežinieki”, notika 2020. gada VIVUS.lv MTB Maratona 2. posms. Kalnu divriteņu braucēji sacentās 59km garajā HRX maratona un 34km garajā Latvijas Valsts Meži pusmaratona, kā arī 10km garajos Baltais pusaudžu un Johnny’s Bloom Veselības braucienos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes posms tika gaidīts ar lielu nepacietību, jo, ņemot vērā pieteikušos dalībnieku sastāvu, tieši šīm sacensības bija jākļūst par pēdējos gados spraigākajām MTB sacensībām Latvijā. Uz starta izgāja gan mājinieks Oskars Muižnieks (DTG-MySport), kurš pēdējos gados dominē Latvijas MTB maratona sacensībās, gan Mārtiņš Blūms (CST-Post.NL-Bafang), kurš šogad sevis lieliski apliecinājis pasaules līmeņa MTB krosa sacensībās. Dāmām par galveno favorīti tika uzskatīta lietuviete Katarzina Sosna no Itālijas komandas Torpado – Sudtirol MTB Pro Team

Šogad Alūksnes posma trases veidotājam Gunāram Rozenbergam izdevies pamainīt un pilnveidot trases konfigurāciju, lai maksimāli daudz braukšana būtu pa meža takām. Startā, kā ierasts bija ātrs un kalnains posms pa Mežinieku biatlona trasi, bet turpinājums apkārt Alūksnes ezeram ar izbraukšanu caur Pilssalu, Alūksnes pils parku un atgriešanos Mežinieku sporta bāzē.

Kā pirmie uz starta stājās vairāk kā 250 HRX maratona dalībnieki un jau no pirmajiem kilometriem divatā no citiem konkurentiem aizbrauc galvenie sacensību favorīti Mārtiņš Blūms un Oskars Muižnieks. Oskars, kurš lieliski zina trasi, visas reizes atbild uz Mārtiņa mēģinājumiem “aizbēgt”, tāpēc uzvarētāju Alūksnes posmā nosaka pēdējie distances metri un finiša sprints. Šogad Alūksnē Oskaram otrā vieta, bet uzvara cēsiniekam Mārtiņam Blūmam. Arī trešās vietas noskaidrošanai finiša sprints, kur ātrāks bija Lauris Purniņš (DTG-MySport).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dāmu ieskaitē maratona distancē savu spēku parādīja Itālijas profesionālās MTB komandas dalībniece Katarzina Sosna no Lietuvas, kura aiz sevis atstāja pašreizējo MTB maratona Latvijas čempioni Leldi Ardavu (VW Komerctransports-Veloprofs.lv) un Katrīnu Jaunslavieti-Kipuri (ZZK).

HRX maratona distance (vīri)
vieta vārds, uzvārds komanda
1. Mārtiņš Blūms CST-PostNL-Bafang
2. Oskars Muižnieks DTG-MySport
3. Lauris Purniņš DTG-MySport
HRX maratona distance (dāmas)
vieta vārds, uzvārds komanda
1. Katazina Sosna Torpade MTB Pro Team
2. Lelde Ardava VW Komerctransports – Veloprofs.lv
3. Katrīnu Jaunslavieti-Kipuri ZZK

Latvijas Valsts meži pusmaratona distancē kā ierasts bija viskuplākais dalībnieku skaits un vēl spraigākas cīņas, jo šeit tikai 5 min pēc finiša ar fotofiniša palīdzību izdevās noteikt, ka Alūksnē “par mata tiesu” ātrāks bija Ģirts Cirvelis, otrais Mārtiņš Daļeckis, bet trešais Kārlis Vanags.

Dāmu ieskaitē šajā distancē viss goda pjedestāls U23 braucējām Renātei Rodionovai, Evelīnai Ermanei-Marčenko un Elzai Lāsmai Vaivodei Evelīna Ermane-Marčenko

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Latvijas Valsts Meži pusmaratona distance (vīri)
vieta vārds, uzvārds komanda
1. Ģirts Cirvelis Roadex
2. Mārtiņš Daļeckis Veloexpress – Aerify
3. Kārlis Vanags DTG-Mysport
Latvijas Valsts Meži pusmaratona distance (dāmas)
vieta vārds, uzvārds komanda
1. Renāte Rodionova Carnikava
2. Evelīna Ermane-Marčenko ZZK
3. Elza Lāsma Vaivode LiVelo / Zelta zeme

Par prieku daudzajiem līdzjutējiem, kā pirmie par intriģējošu finišu parūpējās Baltais Pusaudžu distances braucēji Uldis Vorons (RKV Team) un kopvērtējuma līderis Rihards Lozbers (Hawaii Express Scott), kuri līdz pat pēdējam metram cīnījās par uzvaru. Finiša līniju pirmais šķērsoja Uldis, bet Rihards saglabā Baltais Līdera kreklu arī uz nākošo posmu Cēsīs. Trešo vietu ieguva Gustavs Krasts.

Johnny’s Bloom distancē piedalījās braucēji, kas pārsnieguši 14 gadu vecumu un nepiespiestā gaisotnē vēlējās izbaudīt brīvdienas uz MTB velosipēda.

Visi Alūksnes posma rezultāti un cita informācija par Vivus.lv MTB Maratonu mājas lapā www.vivusmtb.lv

Vivus.lv MTB Maratona 2. posms Alūksnē notika ar Alūksnes novada pašvaldības atbalstu.

2020. gada sacensību kalendārs:

3. posms 09.08.2020. – Žagarkalns, Cēsis 
4. posms 23.08.2020. – Mežezers, Pļaviņas 
5. posms 12.09.2020. – Ape/Vastse Roosa (Igaunija) 
6. posms 03.10.2020. – Riekstu kalns, Baldone
7. posms 17.10.2020. – Milzkalns, Tukums

Intervija finišā ar Vivus.lv MTB maratona uzvarētāju “HRX” distancē vīru konkurencē, valsts vadošo kalnu riteņbraucēju, kurš finišā apsteidza tikpat spēcīgo sportistu novadnieku Oskaru Muižnieku.
#vivus.lv #mtbaluksne
Starts “BALTAIS” pusaudžu distances dalībniekiem.
Vivus.lv MTB velosportisti distancē šķērsoja arī Alūksnes skaistākās vietas. Pilssalā sportistus atbalstīja alūksnieši un viesi, kas baudīja saulaino dienu Alūksnē.
Vēsturisks finišs!
Vivus.lv MTB maratonā finišē HRX distances sportisti. Pēc ilgiem laikiem finišs notika, uzvarētājiem cīkstoties plecu pie pleca. Galu galā izrāvienu veica Mārtiņš Blūms, apsteidzot vairākkārtējo Vivus.lv MTB maratona uzvarētāju novadnieku Oskaru Muižnieku.
Līderi šķērso Pilssalu.
Vivus.lv MTB velosportisti distancē šķērsoja arī Alūksnes skaistākās vietas. Video – Pilssalā plecu pie pleca cīnās posma līderi – Oskars Muižnieks un Mārtiņš Blūms. Par sportistu tuvošanos skatītājus brīdina motociklists.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.