Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Radio stāsta par malēniešiem un Malēniju

Šodien, 19. novembrī, Latvijas Radio 1 raidījumā “Latgolys stuņde” saturs veltīts malēniešiem, Malēnijai vai Malienai kā kultūrtelpai.
Raidījums “Latgolys stuņde” ir iknedēļas raidījums, kur latgaliski/ latviski tiek diskutēts par dažādiem Latvijas austrumu reģionam būtiskiem sociāliem, ekonomiskiem arī kultūrpolitikas jautājumiem. Ik pa laikam veidotāji “izkāpj” no Latgales tematikas, lai atklātu arī – kai īt sābrim. Iekā raidījuma jau iepazīti sēļi, bet šoreiz satura veidotāji vēlējās iepazīt malēniešus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Raidījuma ierakstā piedalās laikraksta “Alūksnes un Malienas Ziņas” žurnāliste Dace Plaude, Alūksnes Kultūras centra metodiķe, Ziemeru folkloras kopas vadītāja Ilze Briediņa, Jaunlaicenes muzeja vadītāja Sandra Jankovska, biedrības “Radošie Malēnieši” vadītāja Santa Usāne un Alūksnes novada kultūras darba speciāliste Sanita Eglīte.

Sarunā raisās par to, kas ir Maliena, Malēnija, malēnieši, par piederību, identitāti un kultūrtelpu, par valodu un izloksni, kā arī par iespējām identitāti un kultūrtelpu attīstīt tūrismā, kultūras dzīvē un sadzīvē.

Raidījumu vada žurnālists Juris Saukāns. Raidījums 19.novembrī pieejams arī internetā, bet sociālo tīklu platformā “Facebook.com” un “Youtube” ievietots sarunas video.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.