Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pededzes pagastā avarē divi autobusi (papildināts)

Šorīt, 5. aprīlī pulksten 7.59, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Alūksnes novada Pededzes pagastu, kur noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā cietuši divi pasažieru autobusi. Uz to nekavējoties izbrauca atbildīgie dienesti. Novērtējot radušos situāciju, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Ziemeļvidzemes iecirkņa Reaģēšanas nodaļas 4. grupas vecākais inspektors Edmunds Ančs laikrakstam pastāstīja, ka autobusi virzījušies pa brauktuvi viens otram pretī. “Vienam no tiem sākās sānslīde, un vadītājs netika galā ar tā vadību, strauji bremzējot, transporta līdzeklis saslīdēja un ar labo sānu ieslīdēja pretim braucošajā satiksmes autobusā. Sadursme notika uz ceļa virzienā no Zabolovas uz Pededzi. Viens no autobusiem tobrīd veda pasažierus, tostarp arī skolēnus, no Zabolovas caur Pededzi uz Liepnu, bet otrs bija ceļā no Moldovas uz Krievijas robežu, lai tālāk brauktu uz Maskavu,” pastāstīja E. Ančs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novērtē veselības stāvokli

Notikuma vietā strādāja divas VUGD automašīnas ar deviņiem cilvēkiem no Alūksnes un viena VUGD automašīna no Gulbenes. Glābēji ar instrumentu palīdzību no iesprostojuma atbrīvoja cietušo Moldāvijas autobusa pasažieri. Nelaimes gadījuma cietušo veselības stāvokli novērtēja mediķi, kuri šeit bija ieradušies ar četrām ātrās medicīniskās palīdzības automašīnām. Autobusā atradās 11 bērni, no kuriem vairākus nogādāja slimnīcā, bet pēc citiem, kuru veselības stāvoklis to atļāva, ieradās vecāki, lai aizvestu tālāk uz skolu. Sabiedriskajā transportā atradās arī viena pasažiere, kura brauca uz Pededzi un negadījumā guva ceļgalu sasitumus. Slimnīcā nogādāti arī divi no četriem Moldāvijas autobusa pasažieriem.

Lai šādas situācijas neatkārtotos

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Satiksmes negadījuma vietu apmeklēja arī Alūksnes novada pašvaldības domes vadība – priekšsēdētājs Dzintars Adlers un vietnieki Aivars Fomins, Druvis Tomsons un Jānis Sadovņikovs. “Mums ir ļoti sāpīgi konstatēt šādu negadījumu, kurā iesaistīti mūsu novada bērni. Vainīgo šajā negadījumā izvērtēs policija, bet domes vadības uzdevums ir rūpēties par to, lai šādas situācijas turpmāk neatkārtotos. Pašvaldībai uzņēmumam “Latvijas autoceļu uzturētājs” jālūdz intensīvāk sakārtot to ceļu tīklu, pa kuru pārvadā mūsu skolēnus. Tāpat arī transportlīdzekļi jānodrošina laika joslai atbilstošā kvalitātē pretēji tam, kā tas ir ar šo ārvalstu transporta līdzekli. Kurzemē citviet jau dedzina kūlu, bet pie mums laukus klāj sniegs. Bieži vien autoceļu uzturētājs šo situāciju neizprot, līdz ar to radot problēmas uz mūsu ceļiem. Bet protams – mums visiem kopā jārūpējas par ceļu un transportlīdzekļu kvalitāti, lai šādas situācijas turpmāk nerastos,” apmeklējot notikuma vietu, laikrakstam sacīja Dz. Adlers.

“Laika apstākļus mēs neviens nevaram ietekmēt, bet šajā gadījumā ārvalsts autobuss nebija aprīkots ar tiem piemērotām riepām, kas bija viens no cēloņiem satiksmes negadījumam,” piebilda domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins.

Tāda avārija pirmo reizi mūžā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Braucot pa minēto maršrutu, satiksmes autobusa šoferis pēkšņi ieraudzīja, ka pretimbraucošais busiņš jau ir šķērsām uz brauktuves. “Skolēni autobusā sāka kliegt, bet es pamanīju, ka transporta līdzekļu sadursmes brīdī pa otra autobusa logu izlido pasažieris. Viņš nokrita zemē bez dzīvības pazīmēm, bet pēc neliela mirkļa tomēr sakustējās un piecēlās. Trieciens bija pamatīgs, par ko liecina arī manā autobusā atvēries stūres drošības spilvens, sadragātā autobusa priekšpuse un saliektās autobusa krēsla atzveltnes,” laikrakstam pastāstīja SIA “Gulbenes autobuss” autobusa vadītājs Ilgonis Jevsejevs. Autobusa vadītājs ir pieredzējis šoferis ar darba stāžu, kas rēķināms no 1973. gada, bet šādā avārijā viņam savā dzīvē nācies iekļūt pirmo reizi. Viņš atzīst, ka ceļus noteikti vēl joprojām vajadzētu apstrādāt ar pretslīdes materiālu, jo pie mums turpinās ziema. Pie tam tie ir tik bedraini, ka vietām nav pat izbraucami. “Tas ir kaitīgi arī šofera veselībai ik dienu kratīties šajās bedrēs. Man ir 68 gadi, bet, atbalstot valsti, vēl strādāju. Sabiedriskā transporta vadītāju trūkst – kursi ir dārgi, lai strādātu, jāceļas agri, arī atbildība, pārvadājot pasažierus ir liela, bet alga maza – tādēļ jaunie neraujas strādāt šajā amatā,” saka I. Jevsejevs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (2)

  1. Citēju……Bet protams – mums visiem kopā jārūpējas par ceļu un transportlīdzekļu kvalitāti,lai šādas situācijas turpmāk nerastos-, apmeklējot notikuma vietu,laikrakstam sacīja dz.adlers.
    Vai viņš saprot ko gvelž…kādi ir ceļi viņa valdīšanas laikā…..tikai trakāki…..izbraucot no Alūksnes uz Liepnu,šogat vis nekoptākais ceļš,un bedrainais jaunais asfalts……..adler….atkāpies,un slauki ielas,ja vairāk neko nejēdz.

    40
    5
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.