Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kamēr pili nepārdod, tikmēr saimnieko paši

“Ja es laimētu loterijā lielu naudas summu, ne mirkli nedomājot iegādātos Gaujienas pili,” saka Gaujienas pagasta pārvaldes vadītāja Inguna Avota. Gaujienieši mīl savu pili un viņiem nav vienaldzīgs tās liktenis. Domas gan par to, vai ēka jāpārdod vai tomēr jāpatur pašvaldības īpašumā, dalās. Tomēr, kamēr pircēja jeb investora vēl nav, senajā ēkā rosās paši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pils ir pašvaldības īpašums, un Kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanas darba grupa iesaka to pārdot. Kamēr pircēja nav, Gaujienas pagasta iedzīvotājiem un pagasta vadībai ir sava vīzija, kā pili izmantot jau šobrīd. Vairākās telpās varētu būt jauniešu štābiņš ar biljarda galdu, ērtiem pufiem, plānots izveidot arī virtuves stūrīti, kur rosīties varētu ne tikai jaunieši, bet virtuvi izmantotu gatavošanas meistarklasēm. Telpas jau izvēlētas, un atlicis vien tās iekārtot. Savukārt citviet varētu būt vieta svinībām, neformālām tikšanās reizēm, piemēram, karaoke vakariem.

Kas pašlaik notiek Gaujienas pilī, kā to izmanto un kāds iezīmējas tās liktenis – lasi 10.februāra laikrakstā “Alūksnes un Malienas Ziņas”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.