Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“Gada izrāde” – “Viesnīcas noslēpums”

Spēles prieks un azarts sestdien valdīja Alūksnes Kultūras centrā, kur norisinājās Alūksnes novada amatierteātru skate. Skatītājus ar izrādēm priecēja arī Pededzes teātra studija “Situācija”, kas skatē piedalījās pirmo reizi,kā arī Jaunannas pagasta amatierteātris “Šūpoles” un Liepnas pagasta dramatiskais kolektīvs “Troksnis”. Dalību skatē bija pieteicis arī Malienas pagasta amatierteātris “Pakāpieni”, diemžēl aktieru slimības dēļ to atsauca.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Amatierteātru sniegumu skatē vērtēja Latvijas Kultūras akadēmijas docente, skatuves kustību pedagoģe Rita Lūriņa un režisore Kristīne Klētniece, kuras dienas izskaņā pateicās amatierteātru par jauko dienu un pieredzi teātra mākslā gan pieredzējušajiem amatierteātru kolektīviem, gan arī tiem, kuri skatē piedalījās pirmo reizi.

Par “Gada izrādi” šogad atzīts Džona Boitona Prīslija lugas “Viesnīcas noslēpums” iestudējums Ulda Sedlenieka Alūksnes Tautas teātrī “Slieksnis”. “Gada režisora” balva – iestudējuma režisorei Daigai Bēterei, veiksmīgākais scenogrāfs – Ints Sedlenieks. Balvu kā otrā plāna aktieris saņēma Didzis Eglītis, kā arī pirmā plāna lomu atveidotāji Vera Sedleniece un Ainārs Volcītis.Savukārt balva kā labākajai otrā plāna aktrisei piešķirta Zojai Ribušai no Jaunannas pagasta amatierteātra “Šūpoles”.

III pakāpes diplomu par veiksmīgu debiju C grupā saņēma Pededzes teātra studija “Situācija” (vadītāja Inese Toka). II pakāpe piešķirta Jaunannas pagasta amatierteātrim “Šūpoles” (vadītāja Elita Jansone), savukārt I pakāpi ieguva Liepnas pagasta dramatiskais kolektīvs “Troksnis” (vadītāja Inese Toka), kas saņēma arī žūrijas speciālbalvu par vitalitāti. A pakāpe A grupā – Ulda Sedlenieka Alūksnes Tautas teātrim “Slieksnis”, kā arī žūrijas rekomendācija piedalīties reģiona skatē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.