Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Sniedz otro elpu priekšmetiem

Nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds” ar nepieciešamību atjaunot mēbeles ikdienā saskaras Ukrainas kara kontekstā, kad vietējie iedzīvotāji ziedo kara bēgļiem lietotas mēbeles, kas pēc savas izturības ir ļoti labas, bet dažkārt ir zaudējušas savu vizuālo pievilcību. Tieši šis iemesls pamudinājis tapt kādam vērtīgam projektam. Alūksnes un Apes novada fonds informē, ka aptaujājot novada iedzīvotājus un apzinot Ukrainas kara bēgļus, kuri dzīvo Alūksnes novadā un Smiltenes novada Apē (fondā uz 19.09.2022 reģistrējušās 34 ģimenes), radusies nepieciešamība noorganizēt mēbeļu atjaunošanas nodarbības, kas dotu iespēju gan vietējiem iedzīvotājiem, gan ukraiņiem veidot mājas un dzīvokļa interjeru pievilcīgāku, uzlabojot savu dzīves kvalitāti un veicinot ierosmi pašnodarbinātības iespējām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī pieaugušo neformālās izglītības programma “Iedod mēbelei otru elpu” tiek realizēta ar Alūksne novada pašvaldības finansiālu atbalstu un sadarbībā ar biedrību “Alūksnes nevalstisko organizāciju atbalsta centrs”. Alūksnes un Apes novada fonda atbildīgā par palīdzību Ukrainas bēgļiem Jolanda Baldiņa uzsver, ka programmas norisē ir plānots apgūt dekupāžas tehniku, kā vienu no prasmēm pašnodarbinātības veicināšanai, attīstīt sadarbības prasmes, atjaunot interjera priekšmetus, veidot pievilcīgu vidi un rosināt zaļo domāšanu, taupot dabas un energoresursus, kas tiek izmantoti jaunu lietu ražošanā.

Pieaugušo neformālās izglītības programma “Iedod mēbelei otru elpu” tiek realizēta ar Alūksnes novada pašvaldības finansiālu atbalstu 420,00 EUR apmērā. Līdzfinansējums piešķirts Alūksnes novada pieaugušo neformālās izglītības programmu konkursā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.