Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Gaida krāsainas Lieldienas

Koši un pavasarīgi priecīgi darbi tapuši Lieldienu radošo darbu konkursam, ko Alūksnes novada pirmsskolas vecuma bērniem un skolēniem līdz 9. klasei rīkoja Alūksnes pilsētas bibliotēka sadarbībā ar SIA “Alūksnes putnu ferma”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā stāsta Alūksnes pilsētas bibliotēkas bērnu nodaļas galvenā bibliotekāre Anita Zača, rīkot šo konkursu rosinājusi SIA “Alūksnes putnu ferma. Konkursa dalībnieki tika aicināti sacerēt pasaku, stāstu vai dzejoli par Lieldienām vai izveidot radošos darbus, izmantojot videi draudzīga olu iepakojuma kastītes. Radošie darbi bija skatāmi izstādē “Olu iepakojuma kastītes pārvērtības”.

Bibliotekāre A. Zača atklāj, ka atsaucība bijusi pārsteidzoši liela un konkursam iesniegti 30 literārie darbi – stāsti, pasakas un viens dzejolis, kā arī 55 radošie darbi. Konkursa nolikumā bija paredzēts, ka jāiesniedz individuālie darbi, taču tika iesniegti arī vairāki kolektīvie darbi. Konkursā pārstāvētas ne tikai pilsētas skolas – Alūksnes pilsētas sākumskola un Alūksnes novada vidusskola, tajā piedalījās arī Ziemeru pamatskolas pirmsskolas grupas, Malienas pamatskolas un pirmsskolas izglītības iestādes “Mazputniņš”, Jaunalūksnes pagasta PII “Pūcīte”, Bejas pamatskolas, Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņi.

“Konkursa jaunākajam dalībniekam Martinam Skujam ir divi gadi un viņš savu darbiņu veidoja kopā ar mammu un tēti. Jauki, ka arī citiem bērniem darbi tapuši ar ģimenes atbalstu, piemēram, Sofija Forstere to veidoja kopā ar tēti,” saka A. Zača.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atzīst, ka žūrijai bijis grūts uzdevums izvērtēt, kam piešķirt balvas, tomēr tās pārstāvji nonākuši pie kopsaucēja un godalgoti 15 labāko darbu autori. Vispirms tie, kuri iesnieguši gan literāros, gan radošos darbus. Izrādās, ka no olu iepakojumiem, liekot lietā fantāziju un izdomu, var tapt visdažādākie darbi – “Dambrete”, “Titāniks”, “Policists”, “Dinozaurs”, “Brālīši Trusīši” un daudzi citi.

Labāko darbu autori saņēma konkursa rīkotāju pateicības, kā arī balvas no SIA “Alūksnes putnu ferma”.

“Mums ļoti patika konkursa ideja. Tā kā esam kaimiņos bibliotēkai, nolēmām, ka jāpiedalās, un savu darbu veidojām kopā, pārvēršot dzijas bumbiņas par dzīvām radībām. Pavasarī viss krāsainais laužas ārā no zemes un mēs gaidām krāsainas Lieldienas!” saka Alūksnes pilsētas sākumskolas 1. d klases audzinātāja Iluta Pūpola.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.