Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Deju kolektīvi iedarbina “Mūžīgo dzinēju”

Vakar Alūksnes Kultūras centrā ceļā uz XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem tikās 12 Alūksnes un 15 Gulbenes novada deju kolektīvi, lai rādītu, kā apgūts deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” repertuārs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katrs kolektīvs dejoja divas dejas no uzveduma “Mūžīgais dzinējs” repertuāra. Vienu – izlozes, kas notika divas nedēļas pirms skates, un otru – izvēles deju. Šoreiz darbība norisinājās divos deju laukumos un paralēli dejoja divi kolektīvi – viens zālē un otrs uz skatuves. Deju kolektīvu sniegumu vērtēja eksperti – Deju svētku virsvadītāji Jānis Purviņš un Gunta Skuja, kā arī Valmieras deju apriņķa virsvadītājs Jānis Kalniņš, Alūksnes un Gulbenes novadu deju apriņķu virsvadītājas Lāsma Skutāne un Zaiga Mangusa. Deju kolektīvu metodiskais seminārs norisinājās divās daļās un pēc katras no tām deju kolektīvu vadītājiem bija pārrunas ar ekspertu grupu.

Repertuāra apguve šoreiz netika vērtēta punktos un pakāpēs, bet pēc kritērijiem – repertuārs ir apgūts, nav apgūts vai ir daļēji apgūts. Lai gan visiem deju kolektīviem vēl jāiegulda liels darbs, gatavojoties gaidāmajiem svētkiem, Deju svētku virsvadītājs Jānis Purviņš sarunā ar deju kolektīvu vadītājiem uzsvēra, ka priekšā ir gads, lai to paveiktu un priecīgā ziņa ir tā, ka vērtējums visiem kolektīviem – repertuārs ir apgūts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.