Reklāma

Foto: Alūksnē godina Latvijas brīvības cīnītājus

Ceturtdien, 11. novembrī, Latvijā svin Lāčplēša dienu, godinot Latvijas brīvības cīnītājus. Ņemot vērā ierobežojumus, šoreiz šī diena norit bez ierastajiem lāpu gājieniem un citiem pasākumiem, tomēr ar Alūksnes novada pašvaldības, Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolas un 31. Zemessardzes bataljona gādību Latvijas brīvības cīnītāji Alūksnes novadā ir godināti.

Jau dienas laikā Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers un abu militāro vienību pārstāvji nolika ziedus pie Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru kapu kopiņām Alūksnes Lielajos kapos un Garnizona kapos, kā arī 7. Siguldas kājnieku pulka pieminekļa pakājē.

Pie Mātes tēla un Alūksnes Jaunās pils svētku vakarā – Latvijas karavīriem veltīts gaismas, mūzikas un stipro vārdu laiks “Mēs jūs neaizmirstam”. Iedzīvotāji lūgti nolikt ziedus vai aizdegt svecītes individuāli un nepulcējoties laikā no pulksten 16.00 līdz 19.30. No pulksten 16.00 līdz 18.00 pie Mātes tēla 31. Zemessardzes bataljons nodrošinās arī goda sardzi.

Svētku noskaņas radīšanai pie 7. Siguldas kājnieku pulka pieminekļa Kājnieku skola iedegs ugunskurus un izvietos Latvijas kontūru svecītēm. Arī šajā piemiņas vietā nolikt ziedus un aizdegt svecītes iedzīvotāji lūgti individuāli, nepulcējoties laikā no pulksten 16.00 līdz 19.00.

Arī vairākos novada pagastos Lāčplēša dienā pieminot Latvijas brīvības cīnītājus un iedzīvotāji lūgti nolikt ziedus vai aizdegt svecītes varoņu piemiņai individuāli, nepulcējoties. Tā Alsviķu pagastā Lāčplēša dienā tiks nolikti ziedi un aizdegtas svecītes Karvas Brāļu kapos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.