Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“Elisa” atver jaunu lappusi “Dziesmotajā kalendārā”

Vakar Māriņkalna tautas namā izskanēja Ziemera pagasta sieviešu kora “Elisa” 55 gadu jubilejas koncerts “Dziesmotais kalendārs”. Tajā pāršķirtas 55 lappuses un tagad atvērta 56.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas bija atskats uz kolektīva piecdesmit pieciem gadiem caur kora dibinātājas diriģentes Gitas Briediņas mazdēla Roberta stāstu par atraktīvajām ziemerietēm. Koncertā, ļaujoties diriģentes Ilzes Briediņas žestam tika izdziedātas šo gadu laikā apgūtās mīļākās kora dziesmas, kas priecē pašu dalībnieku sirdis – no skaistās un aizkustinošās, komponistes Selgas Mences radītās dziesmas “Kur tu biji, bāleliņi?” līdz Mārtiņa Brauna draiskajai un nebēdnīgajai “Dzied ar mani, tautu meita”. Ar dziesmām vakaru kuplināja tuvāki un tālāki viesi – Valmieras Kultūras centra senioru vīru koris “Baltie bērzi” un Kolberģa tautas nama jauktais koris “Ezerlāse”.

Alūksnes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins vakara izskaņā koncertu nodēvēja par Māriņkalna dziesmu svētkiem un vēlēja kolektīvam daudz turpmāko gadu, lai vienmēr būtu cilvēki ar kuriem kopā viss var notikt.

“Katra no jums ir esat kultūras dārgums. Jūs dziedat ne tikai “Elisā”, bet arī vokālajos ansambļos, folkloras kopās, dejojat. Jūsu vadītāja Ilze ir mūsu novada kultūras pērle. Kultūra ir cilvēki, un, kamēr cilvēki gribēs dziedāt, dejot, baudīt koncertus,tikmēr kultūra pastāvēs. Cieņas apliecinājumi Gitai Briediņai, kura bija īsts kultūras cilvēks, kurš aiz sevis atstāja lielu mantojumu. Mīlestību uz kultūru viņa ieaudzināja savos bērnos, tā turpinās arī mazbērnos, kas iet tālāk viņas aizsākto ceļu,” sveicot kolektīvu jubilejā, sacīja Alūksnes novada kultūras centra direktores vietniece Sanita Eglīte. Viņa pasniedza kora dalībniecēm Alūksnes novada pašvaldības Atzinības par nesavtīgu un ilggadēju ieguldījumu kora tradīciju noturībā un saglabāšanā un par ieguldījumu kora tradīciju noturībā. Kori jubilejā sveica arī vieskolektīvi “Baltie bērzi” un “Ezerlāse”, Veclaicenes pagasta amatierkolektīvu vārdā – Alūksnes novada kultūras centra kultūras darba speciāliste Maija Rozīte. Īpašs diriģentes Ilzes Briediņas paldies par sadarbību jubilejas koncerta noslēgumā izskanēja kora koncertmeistarei Ritai Bogdanovai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.