Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vairāk jārūpējas par saviem iedzīvotājiem

Tagad ir sācies priekšvēlēšanu solījumu laiks. Partijas sola daudz un dažādus labumus. Parasti solījumi daudzus gadus ir līdzīgi: veicināsim tūrismu, labosim ielas un ceļus utt. Gribētos vairāk konkrētas lietas dzirdēt!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Likvidēs stāvlaukumu

Tas laikam tiek darīts ar nolūku, lai vieglāk būtu pēc tam atskaitīties. Tagadējā dome nav pateikusi, cik liels ir parāds. Cik ir zināms, tas ir krietni lielāks nekā kaimiņu novados, bet parādi būs jāatdod mums visiem daudzu gadu garumā. Labi, ka neizdevās īstenot to šaubīgo plānu par baseiniem, tad, droši vien, parāds kļūtu ļoti liels. Turpretim ļoti vajadzīgajam sporta kompleksam jau gandrīz 20 gadus nevaram atrast līdzekļus. Varbūt celsim tik ilgi, cik jaucām Lujāna drupas? Tagad ar tām beidzot tiksim galā. Bet vai ir prāta darbs likvidēt vienīgo normālo stāvlaukumu pilsētas centrā? Sākumā jau iecere it kā bija pareiza un loģiska – izziņas centru būvēt tuvāk Pils ielai, bet tagad izskatās, ka paliksim bez stāvlaukuma, izbūvējot autolaukumu nedaudzām mašīnām pie Pils ielas.

Lielāku pasākumu laikā jau tā bija problēmas ar auto novietošanu, un kur tad novietosim tos daudzos tūristu autobusus? Kāpēc šis projekts nav apspriests ar iedzīvotājiem? Izskatās, ka domnieki nolēmuši vienpersoniski. Gribētos zināt šīs idejas autoru vārdus, uzvārdus, lai varētu piešķirt balvu par stulbāko projektu Alūksnē! Vajadzētu domāt par šī laukuma paplašināšanu, nevis likvidēšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par satiksmes drošību

Domes priekšsēžiem vairāk vajadzētu domāt par pilsētas un novada iedzīvotājiem, remontēt ielas, kas ir kritiskā stāvoklī, sastāv no drūpoša asfalta un ielāpiem (Helēnas, Glika ielas un citas). Vai tik daudzus gadus, liekot ielāpus, izmaksas nav lielākas, kā vienreiz uzklājot kārtīgu segumu? Neasfaltēto ielu jautājumi arī netiek risināti. Iedzīvotāji maksā īpašuma nodokli, bet dzīvo putekļos un brien pa dubļiem, kā arī nav iespēju pieslēgties pie ūdensvada un kanalizācijas. Nevar saprast, kāpēc ielas un krustojumi pēc remontdarbiem kļūst šaurāki – iesēt zāli jau protam, iznāk lētāk. Projektu autori laikam iedomājas, ka pa ceļiem un ielām pārvietojas tikai vieglie auto un „moči”, ka pie mums nav dziļu ziemu. Vajadzētu taču rūpēties par satiksmes drošību un autobraucēju ērtībām, kā arī ērtu brauktuvju, stāvlaukumu attīrīšanu no sniega. Spilgts piemērs ir laukumi Rūpniecības ielā, kā arī Ganību un Rūpniecības ielu krustojums. Vajadzētu taču rūpēties par satiksmes drošību un autobraucēju ērtībām arī ar lielgabarīta auto. Bet mums sanāk tikai pretējais – ne ērtību, ne drošības.

Deputātiem jāstaigā arī kājām

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Esošajiem un nākamajiem deputātiem ieteiktu izstaigāt pilsētu arī ar kājām, lai labāk redzētu to, ko neredzat, ātri braucot labā autiņā.

Daudzus gadus netiek risināts graustu jautājums. Arī priekšvēlēšanu solījumos to neviens nepiemin. Cik tādu ir uz galvenās ielas un citur? Cik ilgi stāvēs tādā stāvoklī vecā pasta ēka pašā pilsētas centrā? Vai tādu pilsētu jāredz mums un tās viesiem?

Nobeigumā savā un citu vēlētāju vārdā ieteiktu domei vispirms sakārtot pilsētu un novadu, realizēt projektus, kas nes vairāk labuma nevis problēmas, un tad ķerties pie megaprojektiem. Un par brāķi būvniecībā jāmaksā ir vainīgajiem – vai tas ir projektētājs, celtnieks, būvuzraugs vai cits.

Vēlētājs no Alūksnes, kura vārds redakcijai zināms

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.