Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Arī Alūksnē jauns atkritumu veids – izlietotas medicīniskās sejas aizsargmaskas

Kāds alūksnietis Dzintars portālam “Alūksniešiem.lv” ziņo, ka Alūksnes sabiedriskās vietās ezera krasta teritorijā, tāpat arī Alūksnes Jaunās pils parka teritorijā zemē ir nosviestas izlietotas sejas aizargmaskas. “Diemžēl arī Alūksnē sabiedriskās vietās sāk parādīties šādas ainas – zemē mētājas izlietotas medicīniskās sejas aizsargmaskas… Būsim atbildīgi,” aicina Alūksnes iedzīvotājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgādinām, ka SODI:

✓ Par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu


– naudas sods fiziskajām personām no 70 līdz 1000 eiro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


– juridiskajām personām — no 280  līdz 2100 eiro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.

Par sadzīves atkritumu radītāja vai īpašnieka nepiedalīšanos pašvaldības organizētajā sadzīves atkritumu savākšanā –


– naudas sodu fiziskajām personām no 70 līdz 700  eiro,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


– juridiskajām personām — no 430 līdz 1400 eiro.

✓Par gaisa, zemes, mežu vai iekšējo ūdeņu (virszemes vai pazemes) piesārņošanu ar notekūdeņiem, ķīmiskām vielām, tai skaitā bīstamām vai citām kaitīgām vielām, materiāliem vai atkritumiem, piegružošanu vai citādu kaitīgu iedarbību uz tiem jebkādā veidā :


– naudas sods fiziskajām personām no 70 līdz 700 eiro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas,


–  juridiskajām personām — no 350 līdz 2900 eiro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.

Adnet media icon

ATGĀDINĀJUMS

– Arī privātīpašumu saimniekiem mājās, teritorijā atkritumus uzkrāt ir aizliegts, īpašnieka pienākums ir tos nodot atkritumu apsaimniekotājam.

Pa transportlīdzekļa logu izsviestie atkritumi, piemēram, kafijas krūzīte, ir vides piesārņošana, un  par to pienākas sods.


Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.