Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kurš ir atbildīgs par distances ievērošanu?

Alūksnietis Leons Kaulakans 21. aprīļa “Alūksnes un Malienas Ziņās” vērsa uzmanību uz to, ka ārkārtējās situācijas laikā diemžēl veikalu pārdevējas neaizrāda pircējiem, kuri neievēro divu metru distanci. Viņaprāt, pārdevējām jābūt atbildīgākām – jāaicina ievērot pie kases distanci un, ja tas netiek darīts, jāziņo policijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunatne – atslābusi

Atsaucoties uz šo publikāciju, arī kāda Mālupes iedzīvotāja vērsa uzmanību, ka veikalos Alūksnē jaunatne neievērojot distancēšanos. Viņa saka: “Vairs negribas braukt uz veikaliem Alūksnē. Jaunieši skraida, nekādas distances. Es izmantoju iepirkuma ratiņus, velku cimdus, ievēroju distanci, bet jaunieši tikai skraida gar plauktiem un muguru. Vienreiz, otro reizi. Pēdējoreiz  pateicu, vai distance nav jāietur. Arī pārdevēji neko nenorāda nevienam.”
Arī šī lasītāja ir satraukta par situāciju un norāda, ka pircēji, it īpaši jaunākas paaudzes pārstāvji, neievēro distanci. Lasītāja atgādina, ka cilvēkiem tam būtu jāpievērš lielāka uzmanība, domājot arī par pārējiem pircējiem.

Nepiekrīt viedoklim

Savukārt lasītāja Ilja Kamenska laikraksta kontā “Facebook.com” pie šī raksta pauž savu viedokli, uzsverot katra paša atbildību.
“Izlasot šo rakstu, rodas sajūta, ka pārdevējiem, papildus tam, ka viņi savus pienākumus veic pastiprināta riska apstākļos, ir jāveic arī tāda kā bērnu pieskatītāju funkcija. Jau kopš marta visos TV, radio kanālos, presē, visās iespējamās vietās – veikalos uz ārdurvīm, iekšdurvīm, pie kasēm un kur tik vēl ne – izskan un ir izvietoti brīdinājumi par piesardzības pasākumiem, kas jāievēro. Uz grīdas veikalos ir uzlīmes, kur katram pircējam jāstāv. Vai tiešām, cienītās un augsti godātie, jums vēl katram jāpieliek klāt pārdevējs ar mērlentu? Kāpēc godājamais Kaulakana kungs pats neizsauca policiju, ja viņš uzskata, ka tā bija jādara? Vai tiešām viņš domā, ka policija, saņemot zvanu, ka kāds, viņam veikalā pienācis tuvāk nekā divus metrus, uzreiz ieslēgs bākugunis un trauksies turp, lai glābtu no bezatbildīgās personas? Nesmīdiniet! Vai tiešām kādam šķiet, ka šis distances neievērotājs mierīgi stāvēs veikalā un gaidīs ierodamies policiju? Ja šis cilvēks, kurš neievēroja distanci, pēc kunga aizrādījuma viņam atbildēja:  “Aizver muti!”, tad esmu diezgan pārliecināta, ka tieši tāpat viņš būtu reaģējis arī uz pārdevēja aizrādījumu, jo viņa inteliģences līmenis jau ir acīmredzams.

Cienīsim citus

Pieņemsim, ka veikalā visus pircējus šurpu turpu divu metru distancē  “izvietos” atbildīgais pārdevējs, bet kas notiks ar jums, bezatbildīgajiem un pārdevēju vairs neaizsargātajiem, izejot uz ielas. Tur taču jums būs jāuzņemas atbildība pašiem, jo tuvumā nebūs neviena atbildīgā un uzraugošā, kurš par jums parūpētos. Tāpēc  cienīsim visus tos, kuri, riskējot ar savu un savas ģimenes veselību, strādā mūsu labā un godprātīgi veic savus tiešos pienākumus. Par tik elementārām lietām kā distances ievērošana parūpēsimies paši, jo esam taču pieauguši cilvēki.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.