Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kāpēc Alūksnes novadā ir tik dārgs ūdens?

Izlasot informāciju laikrakstā par ūdensapgādi un ar to saistīto pakalpojumu tarifiem Apes novadā, Alūksnes novada iedzīvotājiem, mūsu laikraksta lasītājiem, radies jautājums, kādēļ Alūksnes novadā ir tik augsti ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


“Ne tikai Apes novadā, painteresējos un konstatēju, ka arī Gulbenes novadā tarifi par ūdensapgādes pakalpojumiem ir zemāki nekā mūsu novadā,” telefoniski teica kāds kungs un lūdza laikrakstā skaidrot, kādas izmaksas veido ūdensapgādes pakalpojumu tarifu.
Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus atbilstoši ekonomiski pamatotām izmaksām apstiprina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (regulators). Tarifi noteikti tādā apmērā, lai pakalpojuma saņēmēju (lietotāju) veiktie maksājumi segtu sabiedriskā pakalpojuma sniegšanas izmaksas un nodrošinātu sabiedriskā pakalpojuma sniegšanas rentabilitāti.


Alūksnes novada pašvaldības SIA “Rūpe” valdes loceklis Artis Sviklis laikrakstam stāsta, ka, plānojot tarifu, projektā iekļauj tikai tās izmaksas, kas attiecas uz konkrētā pakalpojuma sniegšanu un ir ekonomiski pamatotas. “Iesniedzot tarifu projektus izskatīšanai regulatorā, sabiedrisko pakalpojumu sniedzējam jāiesniedz tarifa projektu veidojošo izmaksu pamatojums un to apliecinoša dokumentācija. Dažādās apdzīvotajās vietās tarifi var atšķirties, bet galvenās izmaksas, kas nosaka tarifa lielumu visiem, ir elektroenerģijas, infrastruktūras uzturēšanas un remonta izdevumi, dabas resursu nodokļa izmaksas. Atšķirība veidojas pakalpojumu sniegšanas nosacījumos – ūdensapgādes sistēmas tehniskais stāvoklis, kā arī izvēlētie ūdensapgādes sistēmas tehnoloģiskie risinājumi,” skaidro A. Sviklis un atgādina, ka, lai arī Alūksnes novadā daudzviet ūdenssaimniecības tīkli ir atjaunoti, izmantojot dažādu projektu finansējumu, citviet tie vēl ir padomju laikos būvēti, kas tagad prasa papildu izmaksas to uzturēšanai. 


“Pašlaik jau visos novada pagastos ir uzstādītas ūdens atdzelžošanas iekārtas, tāpat veikti nepieciešamie avārijas remontdarbi, ieguldot SIA “Rūpe” finanšu līdzekļus, lai ūdens visā novadā atbilstu mūsdienu prasībām un normām. Šie izdevumi tad arī tika iekļauti ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifā, kas visā novadā ir vienāds,” norāda A. Sviklis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.