Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ierosina samazināt plastmasas maisiņu izmēru

Mūsu laikraksta lasītāja, alūksniete Maruta Blūma, vērsās redakcijā ar ierosinājumu tirgotājiem. Viņa uzskata, ka maisiņi, kas pieejami lielveikalā “Maxima” Alūksnē un paredzēti vaļējas pārtikas iepakošanai, ir krietni pa lielu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Pagājis vairāk nekā gads, kopš Saeima pieņēma grozījumus Iepakojuma likumā, kas paredz no 2019. gada veikalos aizliegt bezmaksas plastmasas maisiņus. Likuma izmaiņas nosaka, ka no 2019. gada 1. janvāra iepakotāji tirdzniecības vietās plastmasas iepirkumu maisiņus patērētājiem vairs nedrīkst izsniegt bez maksas. Ierobežojumi attiecas ne tikai uz vieglās plastmasas iepirkumu maisiņiem, bet uz visu veidu plastmasas maisiņiem, neatkarīgi no to materiāla biezuma. Atkāpe paredzēta tikai attiecībā uz ļoti vieglās plastmasas iepirkumu maisiņiem, kuru materiāla biezums nesasniedz 15 mikronus un kuri nepieciešami higiēnas nolūkos vai paredzēti vaļējas pārtikas primārai iepakošanai. Šie maisiņi tirdzniecības vietās patērētajiem pieejami bez maksas.
Pēc likuma grozījumu ieviešanas iepakotāju pienākums tirdzniecības vietās bija aizvietot vieglās plastmasas iepirkumu maisiņus ar iepakojumu no dabisko šķiedru un bioplastmasas izejmateriāliem, kas arī gan ir izdarīts, jo tagad pircējs pats var izdarīt izvēli, kādā maisiņā viņš nopirkto preci ievietos. Tomēr M. Blūma vērsās redakcijā ar ierosinājumu tirgotājiem. Viņa uzskata, ka šie maisiņi ir pa lielu un pilnībā netiek izmantoti. “Šo maisiņu lielumu noteikti vajadzētu samazināt, jo tie ir tik lieli, ka nekad nav pilni. Tāpat to vietā taču var izmantot papīra maisiņus vai vienkārši ietinamo papīru. Tā varētu ievērojami samazināt plastmasas maisiņu lietojumu,” saka M. Blūma.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Kas tas par murgu ??? Tie maisiņi , jau patlaban, ir stipri par mazu, knapi 2 kg mandarīnu tajos var ielikt ? Kur vēl mazākus ? Vai godājamai humanitāro zinību cienītājai, vispār ir poņa par to, ka jo lielāks iepakojums, jo mazāk šos iepakojumus tērē. Piemēram, ja patlaban es no rimi/maksimas izeju ar 5 maisiņiem , tad pēc šīs viedās kundzes ierosinājuma ieviešanas dzīvē, man būs jāņem 10 maisiņi. Vai tas būs videi draudzīgs risinājums, ikviens, ar galvu domājošs cilvēks, var pats nojaust.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.