Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Atkritumi Alūksnes novada ceļmalās

Foto: Loreta Jargane un aculiecinieki

Laikraksta redakcijā vērsās lasītājs, kurš vaicā, vai arī VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) nav jāsakopj sev piederošās ceļu malas? „Gandrīz piecu kilometru garumā no Alūksnes – Gulbenes autoceļa, posmā starp Kantorkrogu un Alūksnes novada robežu, ir kraujas, ko cilvēki veido kā izgāztuves. Var skaisti runāt, ka Lielā talka kļuvusi par atkritumu vākšanas talku, bet atkritumi paši no sevis nerodas. Ja neviens nelasīs, ieaugsim atkritumos vēl vairāk. Kāds ir šis autoceļš, vienkārši šausmas! Arī LAU tos nelasa. Es pa šo ceļu pārvietojos katru dienu, tāpēc zinu. Tuvāk pilsētai, ap Indzera ezeru, arī vērojams tas pats.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LAU pārstāve Sigita Paula skaidro, ka Alūksnes novadā šogad piegružoto ceļmalu sakopšanai un pieturvietu atkritumu tvertņu apkopei izlietoti teju 14 000 eiro, savukārt pērn – vairāk nekā 14 900 eiro.
“Atkritumus savāc, ņemot vērā valsts autoceļam noteikto uzturēšanas klasi: A klases autoceļiem – reizi divās nedēļās, B – reizi divos mēnešos, C -reizi trijos mēnešos, D un E – reizi sešos mēnešos.

LAU kopumā veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus, un šobrīd resursi ir novirzīti tiem ikdienas uzturēšanas darbiem, kas uzlabo satiksmes drošību – masveida bedru remontam uz asfalta segumiem, greiderēšanai, autoceļa segumu virsmas apstrādei u.c. Tādēļ minētajā posmā atkritumu savākšana plānota jūlijā, un šim autoceļa posmam ir noteikta D uzturēšanas klase,” stāsta S. Paula.
Viņa aicina iedzīvotājus saudzīgi izturēties pret vidi, nemēslot ceļmalās un sadzīves atkritumus izvest vai novietot mājsaimniecību noslēgto atkritumu apsaimniekošanas līgumu norādītajās vietās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.