Trešdiena, 12. novembris
Kaija, Kornēlija
weather-icon
+5° C, vējš 0.89 m/s, D-DR vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Pārkāpumus atklāj 18 uzņēmumos

Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes inspektori turpināja pārbaudes gadu mijā. Laikā no 20.decembra līdz 3.janvārim pārbaudīti 30 rajona pārtikas uzņēmumi.

Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes inspektori turpināja pārbaudes gadu mijā. Laikā no 20.decembra līdz 3.janvārim pārbaudīti 30 rajona pārtikas uzņēmumi.
“Atklāti 6 pārkāpumi pārtikas preču derīguma termiņa neievērošanā, 1 uzņēmumā nebija ievērota atbilstoša temperatūra zivju produkcijas glabāšanā, bet visvairāk – 11 – uzņēmumos nebija pareizs preču marķējums. Tas attiecas galvenokārt uz pašražoto produkciju, piemēram, salātiem un gaļas izstrādājumiem nav norādītas sastāvdaļas,” precizē dienesta vadītāja vietniece Daina Stahovska.
Viņa norāda, ka sastāvdaļas zināt sevišķi svarīgi ir cilvēkiem, kuriem ir alerģija. Bieži tirdzniecības vietās, fasējot konditorejas izstrādājumus un konfektes, netiek pievienota ražotāja oriģinālā marķējuma etiķete. Tāpat pircējam redzamai jābūt pilnai informācijai par produkcijas sastāvdaļām un derīguma termiņu. Šādi pārkāpumi ir galvenokārt mazajos veikalos, kur produkciju nosūta centralizēti. “Sastādīti divi akti, ar kuriem apturēta pārtikas produktu tirdzniecība, un divi akti, kas paredz pārtikas produktu, tas ir, gaļas un gaļas izstrādājumu, kaņepju sviesta un konfekšu, izņemšanu no apgrozības. Ar diviem administratīvo pārkāpumu protokoliem uzlikts naudas sods kopumā par 110 latiem,” informē D.Stahovska. Viņa atzīst, ka daļu pārkāpumu iespējams novērst uzreiz. Tomēr tirgotājiem un pircējiem ir jābūt uzmanīgiem, jo preču izplatītāji mēdz būt negodīgi un vienā partijā ietver preces ar dažādu derīguma termiņu. Tieši iepirkšanās steiga tiek izmantota, lai mēģinātu pārdot vecus produktus.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri