Piektdiena, 7. novembris
Helma, Lotārs, Pērle
weather-icon
+7° C, vējš 2.54 m/s, DR vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Lems par uzņēmuma maksātnespēju

Rīgas apgabaltiesa atlikusi lietas izskatīšanu par SIA “Dzirnavnieks”, ar ko saistīts bijušais Alūksnes domes priekšsēdētājs Ainars Melders, maksātnespējas atzīšanu.

Rīgas apgabaltiesa atlikusi lietas izskatīšanu par SIA “Dzirnavnieks”, ar ko saistīts bijušais Alūksnes domes priekšsēdētājs Ainars Melders, maksātnespējas atzīšanu.
Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas reģionālā iestāde pieteikusi 3,5 miljonu latu nodokļu parādu.
“Tiesa jau vairākkārt ir atlikusi lēmuma pieņemšanu par to, vai atzīt firmu par maksātnespējīgu, jo nav skaidrības par Valsts ieņēmumu dienesta pretenzijām. Dienesta pārstāve nespēj izskaidrot, no kurienes un kā ir radusies šī summa. Varu teikt, ka tā ir “uzpūsta”. Turklāt VID civilprasība par viena miljona 697 tūkstošu latu piedziņu no “Dzirnavnieka” toreizējā vadītāja ir apmierināta,” uzskata A.Melders.
Viņš pieļauj, ka var notikt otrādi – SIA “Dzirnavnieks” pieprasīs atlīdzināt zaudējumus, kas radušies sakarā ar uzņēmuma darbības pārtraukšanu. Tomēr A.Melders atzīst, ka uzņēmuma maksātnespējas atzīšana nav nekas īpašs. 2001. gadā notiesāja SIA “Dzirnavnieks” īpašniekus un amatpersonas, arī A.Melderi, par dokumentu viltošanu un nodokļu nemaksāšanu.
Laikraksts jau informēja, ka Rīgas Ziemeļu rajona tiesa attaisnoja Ainaru Melderu apsūdzībā par degvielas kontrabandu, bet sodīja ar 760 latu naudas sodu par viltotu dokumentu izmantošanu.
Saskaņā ar “Lursoft” informāciju SIA “Dzirnavnieka”, kas mainījis juridisko adresi no Alūksnes uz Rīgu, pamatkapitāls ir 566 000 lati.
0,88 procenti kapitāla daļu pieder A.Melderam. Firmu pārvalda valde, kurā ietilpst trīs īpašnieki, bet tikai A. Melderam un vēl vienam valdes loceklim ir paraksta tiesības.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri