Otrdiena, 11. novembris
Ojārs, Rainers, Nellija
weather-icon
+4° C, vējš 1.17 m/s, D-DR vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Laime ir atrast mīlestību, to dodot citiem

Donaldu Valteru Kalifornijā un visā pasaulē pazīst kā skolotāju, filozofu, rakstnieku, dzejnieku, komponistu, dziedātāju un fotogrāfu.

Donaldu Valteru Kalifornijā un visā pasaulē pazīst kā skolotāju, filozofu, rakstnieku, dzejnieku, komponistu, dziedātāju un fotogrāfu. Viņa lielākā vēlme ir parādīt, kā dzīves noslēpumi atklājas tiem, kas vēlas tajos ieklausīties. Grāmatā “Dzīves noslēpumi” Valters aicina uz cilvēku palūkoties divējādi: vērojot viņu no ārienes un dziļi ielūkojoties viņā, ieskatoties viņa iekšējā pasaulē.
Ārējais skatījums uz cilvēku ir sarežģīts – nākas izzināt pretrunas un īpatnības, un attiecības ar daudziem citiem cilvēkiem. “Šo procesu varētu salīdzināt ar pirkstu nospiedumu pētīšanu. Tāpat kā katra pirksta nospiedums ir neatkārtojams, arī ikviens cilvēks neskaitāmās esamības dimensijās ir atšķirīgs no pārējiem,” raksta autors. “Savā ziņā katrs no mums tomēr ir vientuļa sala. No citas puses raugoties, mēs visi galu galā esam līdzīgi. Jo, lai arī salas šķir ūdens klaids un tās var atrasties viena no otras pat ārkārtīgi tālu, katra no tām ir daļa no vienas planētas – Zemes.”
Šajā grāmatā paustās domas D.Valters iesaka lasīt katru dienu pa vienai un paturēt šo vienu domu sevī visas dienas ritumā. “Atkārtojiet to skaļi vai arī klusībā, ļaujot tai nosēsties zemapziņā! Un nepalaidiet dzīvē garām brīžus, kad šīs atziņas varat droši likt lietā!”.
Atziņas autors grāmatā sakārtojis tā, lai lasītāju rosinātu nonākt pie apjausmas: “Tādējādi varētu izteikt arī manas dzīves pieredzes!” Grāmata piedāvā derīgus padomus un atziņas ikvienam tieši tad, kad tas nepieciešams.
* Laime ir smaidīt ar sirdi un acīm, nevis tikai ar lūpām.
* Laime ir būt pateicīgam par sāpēm, jo sāpes ved pretī izpratnei un gudrībai.
* Attīstiet sevī labestību. Dusmas nozīmē vien sava iekšējā nespēka atzīšanu, turpretī labestība ir iekšējā spēka pazīme.
* Nemēģiniet pārveidot mīļoto pēc sava prāta. Pieņemiet to, kas ir, un jūs abi kļūsiet laimīgāki. Stipriniet otrā cilvēkā visu labo un nesakāpiniet viņa vājības!
* Katru reizi, kad grasāties dot padomu, pārdomājiet, vai otrs cilvēks izjūt vajadzību to dzirdēt.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri