Ceturtdiena, 13. novembris
Eižens, Jevgeņijs, Jevgeņija
weather-icon
+9° C, vējš 1.34 m/s, R-DR vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Arī alūksnieši piedalās pļaušanas sacensībās

Litenē sestdien saules svelme sutināja. Izbrīnījies stārķis lidinājās virs Pededzes pļavām, redzot tur tikpat daudz cilvēku baltās drānās, cik zaļu sienāžu zālē.

Litenē sestdien saules svelme sutināja. Izbrīnījies stārķis lidinājās virs Pededzes pļavām, redzot tur tikpat daudz cilvēku baltās drānās, cik zaļu sienāžu zālē. Vairāk nekā 200 pļāvēju kā nieku pieveica gandrīz septiņus hektārus pļavas.
Izkaptis džinkstēja sacensību spriedzē un daudzas arī lūza. Zāle Litenē dažam pļāvējam likās divtik lielāka noaugusi nekā pašmājās. Arī pļaušana ne jau visās pļavas vietās bija vienlīdz viegla. Tāpēc sava nozīme bija arī veiksmei.
Komandās bija pa četriem pļāvējiem, pļaušanas laukums – 8 x 15 metri vīriem un 6 x 10 metri dāmām, tāpat arī bērnu komandā. Individuāli vīriem pļaušanas laukums bija 7 x 7 metri liels, dāmām – 6 x 5 metri. Karaliskajā klasē individuāli vīriem bija jāpļauj katram 8 x 12 metru lielā laukumā.
“Piedalījās 27 vīru komandas, arī divas bērnu komandas. Bija 12 sievu komandas. Individuāli startēja 77 vīri un 37 sievietes. Nolēmām, ka nākamvasar Latvijas pļāvēji sacentīsies Kandavā, bet vēl pēc gada – atkal Litenē,” stāsta Gulbenes lauksaimniecības konsultāciju biroja vadītāja Vilhelmīne Gargurne.
Alūksnes “Piektdienēm” – 8.vieta
Komandu vērtējumā dāmām uzvarēja “Balvu pagasta zieds” (143 sekundes). 2.vietā “Mēs – Tilžai” (170 sekundes), 3.vietā – “Taurenes griezējas” (165,15 sekundes no Cēsu rajona, kurām vāls nebija tik gluds kā Tilžas pļāvējām. Alūksnes “Piektdienes”(207,5 sekundes) ierindojās 8.vietā.
No kungu komandām uzvarēja “Darba meklētāji” (188,15 sekundes) no Balviem, 2.vietā – “Asares kungi” (199 sekundes; pļaušanas tīrība – piecas sekundes) no Jēkabpils, 3.vietā – “Taurenes griezēji” (190,6 sekundes) no Cēsīm, kam kliboja pļaušanas tīrība (15 sekundes). Alūksnes “Sienāži” (315,9 sekundes) ieguva 20.vietu. Alūksnes “Griezēji” (392,8 sekundes) ierindojās 26.vietā.
Vislabāk pļauj gulbeniete
Dāmām individuāli nepārspēta palika gulbeniete, pagājušā gada pļaušanas sacensību uzvarētāja Anda Baķe (105,96 sekundes). 2.vietā – Maija Bārzdiņa no Cēsu rajona Taurenes (114,8 sekundes), 3.vietā – Edīte Krastiņa (116,14 sekundes). Grieta Baltiņa (166 sekundes) ar ideāli gludu un tīru pļāvumu) no Annas pagasta ieguva 10.vietu. Gaida Kranāte (260 sekundes) no Apes ieguvusi 36.vietu.
Vērtē gan vistīrāko, gan gludāko pļāvumu
Kungiem gan karaliskajā gan parastajā pļāvēju klasē uzvarēja Imants Kuškuls no Kandavas novada (115 sekundes), kuram bija vistīrākais pļāvums (10 sekundes), 2.vietā karaliskajā klasē – Andris Kupčs no Madonas rajona Jaunkalsnavas (110,4 sekundes), kuram pļaušanas tīrība kliboja (25 sekundes), 3. vietā – Arnolds Jātnieks no Bauskas rajona Codes pagasta (128,5 sekundes).
Ar parastajām izkaptīm pļaujot, individuāli 2.vietu ieguva Alberts Leikums (106 sekundes, vāla gludums – 25 sekundes) no Krāslavas rajona Izvaltas pagasta. 3.vietā – Ivars Strods (133 sekundes) no Jelgavas. Jānis Zelčs (226 sekundes)no Annas pagasta ieguva 55.vietu. Jāzeps Bojārs (240 sekundes) no Alūksnes ierindojās 60.vietā.Jānis Strakša (262,4 sekundes) palika 63.vietā. Jānis Cekulis (294 sekundes) no Alūksnes kļuva par 71.vietas ieguvēju.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri