Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Notiks semināri Dziesmu un deju svētku deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” repertuāra pārbaudei un apguvei

Rojā, Tukumā, Valmierā, Smiltenē, Cēsīs, Dobelē, Staļģenē, Jelgavā, Alūksnē, Madonā, Lielvārdē, Balvos, Daugavpilī, Krāslavā un Rīgā līdz 6.jūnijam notiks deju kolektīvu metodiskie semināri XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” repertuāra pārbaudei un tā apguvei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāve Linda Ertmane informē, ka semināru mērķis ir nodrošināt latviešu skatuviskās dejas kolektīvu gatavošanos un repertuāra pilnvērtīgu apgūšanu deju lieluzvedumam “Mūžīgais dzinējs”. Deju autori un novadu virsvadītāji kopā ar kolektīvu vadītājiem semināru noslēgumā pārrunās turpmākos soļus repertuāra apguves pilnveidei, lai turpinātu gatavošanos XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem.

29.aprīlī un 30.aprīlī Rojas brīvdabas estrādē un 1.maijā Tukuma Sporta hallē savu šī brīža gatavību un reālo situāciju dalībnieku sastāvos demonstrēs 99 deju kolektīvi no Kurzemes. Semināri norisināsies arī 4.maijā Valmieras Olimpiskajā centrā, 6.maijā Smiltenes Kultūras centrā, 7.maijā Valmieras Kultūras centrā, 8.maijā “Cata” kultūras namā Cēsīs, 13.maijā Staļģenes Vidusskolas sporta zālē, 14.maijā Dobeles kultūras centrā, 14.maijā un 15.maijā Jelgavas Kultūras centrā, 20.maijā Alūksnes Kultūras centrā, 21.maijā Madonas sporta hallē, 22.maijā Lielvārdes estrādē, 27. un 28.maijā Balvu Amatniecības vidusskolas sporta zālē, 28.maijā Daugavpils Kultūras pilī, 29.maijā Krāslavas estrādē un Krāslavas Kultūras centrā, 2.jūnijā, 3.jūnijā un 4.jūnijā Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” Rīgā. 6.jūnijā ārvalstu latviešu deju kopas un kolektīvi savu sniegumu parādīs videoierakstos.

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku lieluzvedumam “Mūžīgais dzinējs” kopumā gatavojas 650 jauniešu, vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvi no Latvijas un diasporas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deju lieluzvedums “Mūžīgais dzinējs” iecerēts kā veltījums izziņas kārei un mūžīgās izaugsmes meklējumiem, dejās un stāstos atainojot dažādu laiku Latvijas apceļotāju pieredzēto, sajusto un secināto, viesojoties Latvijas novados, iepazīstot vietējo tradīcijas, paražas un atklājot katras vietas unikālo dzīvesziņu.

Radošo komandu veido mākslinieciskie vadītāji Jānis Purviņš un Jānis Ērglis, koncepcijas autori un režisori Madara Gruntmane-Dujana un Kaspars Bērziņš, režisors-inscenētājs Kārlis Krūmiņš, scenogrāfs Didzis Jaunzems, muzikālais vadītājs Rihards Zaļupe un video māksliniece Katrīna Neiburga.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.