Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kultūrā – sarežģīts, bet radošs laiks

“Kultūras darbiniekiem šis ir sarežģīts, tomēr arī interesants un radošs laiks,” saka Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte. Ir sākusies jaunā sezona, un tā būs izaicinājums visiem nozarē strādājošajiem, jo situāciju ietekmē “Covid-19” un samazinātais budžets pašvaldībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Taču šajos visai sarežģītajos apstākļos ir tapis kultūras piedāvājums nākamajam gadam, un amatiermākslas kolektīvi plāno savu dalību dažādos notikumos. “Mums ir jābūt tik radošiem, lai izdomātu citas formas – digitāli, attālināti vai individuāli – piedāvājumam, jo kultūra ir nozare, kas ne tikai izklaidē, bet veido dzīves kvalitāti un rada ekonomisko pienesumu novadam. Raugoties, kā novadā strādā kultūras iestādes, man ir prieks, ka šādi netradicionāli piedāvājumi parādās,” atzīst S. Eglīte un kā piemēru min rokdarbnieču saietu Mālupē.

Amatiermākslas kolektīviem nākamgad gaidāmi vairāki nozīmīgi notikumi valsts mērogā. Koru nozarei – sieviešu un vīru koru salidojums Tukumā, brāļiem Kokariem veltīts reģionālo koru koncerts Gulbenē un lielkoncerts Mežaparka Lielajā estrādē, XV koru saiets Meņģeļos, kas veltīts Jurjānu Andreja 165. gadskārtas atcerei, senioru koru svētki Dikļos. No janvāra paredzēti kopmēģinājumi, bet 1. maijā – koru skate Gulbenē.

Alūksnes Kultūras centra divi kori nākamgad svinēs apaļas gadskārtas – skolotāju koris “Atzele” – 35 un senioru koris “Brūklenājs” – 60 gadu jubileju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk lasi 6.novembra laikrakstā “Alūksnes un Malienas Ziņas”. Lasi laikrakstu elektroniski šeit.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.