Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Apes novadā saulgriežos aicina būt dabā

Apes novadā katrā pagastā un Apes pilsētā saulgriežu laikā svētku aktivitātes norisināsies dabā. Skaistā daba ir Apes novada lepnums, tādēļ svētkos tās krāšņumu varēs baudīt ikviens interesents.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Saulgriežu laikā daba un cilvēks jūtas vienoti. Un mēs visi esam dabas bērni, tāpēc gaidīsim 21. jūnijā, Gaujas krastā, Vidagā pie Trošu tilta, lai dzirdētu, kā skanēs Gauja kopā ar vienu no izcilākajiem latviešu akordeonistiem Kasparu Gulbi sajūtu vakarā “Pa upes ceļu”,” aicina Virešu Saieta nama vadītāja Santa Sāre. Koncerta sākums pulksten 20.00. Svētku reizē godinās ar septiņas pagastā dzīvojošas Līgas un 22 Jāņus.

22. jūnijā paredzēts Saulgriežu vakars Vaidavas dabas takā Apē. “Šoreiz aicinām pastaigā doties, sākot no Barona peldvietas. Takā sagaidīs dažādi pārsteigumi, piemēram, aicināsim iziet pļavas labirintu, iemācīties vismaz divas saulgriežu rotaļas, izvēlēties sev piemērotāko Līgo svētku vainagu, pamērīt to, nofotografēties un iedvesmoties,” stāsta Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre. Saulgriežu pļavā pulksten 20.00 latviešu tautas dziesmas dziedās tautasdziesmu maratona aizsācēja Anta Enģele. Pēc koncerta visi kopā iedegs saulgriežu uguni ar latviešu tautas spēka dziesmām.

Gaujienā Līgos svētku pastaiga būs 22. jūnija vakarā. Jau no pulksten 19.00 varēs tikties ar siera, alus, maizes, medus, pirtsslotu un vainagu meistariem. Brīvā dabā paredzēta izstādes “Mākslas orbītā” atklāšana un tikšanās ar kolāžu un fotogrāfiju autorēm Lilitu un Lindu Ikalēm. Stundu vēlāk, pulksten 20.00 sāksies dažādu pagasta amatierkolektīvu mēģinājumi muzikālajā dabas takā Gaujienas muižas ansamblī, ko pastaigājoties varēs vērot ikviens interesents. 21.00 iedegs Saulgriežu ugunskuru un sagaidīs saulrietu, ieklausoties kokles skaņās kopā ar Jēkabu Pikšēnu un Līvu Kleperi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trapenē, Bormaņu muižas parka teritorijā, Līgo vakarā, 23. jūnijā no pulksten 18.00 līdz 20.00, varēs doties muzikālā pastaigā. Trīs dažādās vietās parkā muzicēs Zigmārs Krūmiņš, Sandis Krūmiņš un Rihards Baranovs. Trapenes tautas nama vadītāja Svetlana Spalviņa aicina pastaigāties vēl pirms svētku svinībām un sēšanās pie galda, izbaudot mūziku un Trapenes dabu. Trapenē līdz 30. jūnijam ikvienam interesentam ir arī iespēja piedalīties pārgājiena spēlē “Brienam papardēs”, iepazīstot nozīmīgas vietas Trapenes pagastā. Spēle jāspēlē, izmantojot aplikāciju “Actionbound” viedierīcēs – spēles sākums pie Trapenes kultūras nama.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.