Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnieši ezera krastā sauc Sauli

Piedaloties krāšņajā Alūksnes novada muzeja organizētajā Saules saukšanas tradīcijā, 21. jūnija rītā mums bija pirmreizēja un unikāla iespēja pieredzēt dažādu rotaļu, skaistu dziesmu un tradicionālu ēdienu baudījumu, sagaidot saullēktu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ezermala bija izrotāta ar degošām laternām un ziediem. Ezera krastu izgaismoja un sildīja patīkams ugunskurs, kurā varēja ziedot dažādas veltes. Tā ir tradīcija, kuru katrs var papildināt ar savu radošumu. Pasākumu vadīja Ziemeru pagasta sieviešu koris “Elisa” un tā diriģente Ilze Briediņa ar dēlu Robertu. Sieviešu balsis pieskandināja visu ezermalu un parku ar dziesmām – Ērika Ešenvalda ”Dvēseles dziesma”, tautasdziesmām “Stāvēju dziedāju”, “Kur tu biji bāleliņi”, “Lokatiesi mežu gali”, “Dziedat meitas, nu ir koši” un citas, kas deva mierpilnu, harmonisku un brīvu sajūtu. Caur tautasdziesmām un Latvijas dabas krāšņumu spilgti atraisījās latviskuma būtība. Koncerta izskaņā Saule tika sveicināta ar dziesmu “Lec, saulīte!” un sekojošiem aplausiem. Īsi pēc brīnišķīgi izpildītajām dziesmām, ezerā palaida vainagu, kas simbolizē Sauli, un visi kopā vēlēja: “Lai top!”. Tālāk pasākuma dalībnieki baudīja nelielu mielastu – svaigu sieru ar ķimenēm, siera cepumus, maizi ar medu, kvasu un pat alu. Mielastu nobaudījuši, aktīvākie devās rotaļās, dziedāja un dejoja smieklu un jaunās saules siltuma pavadījumā.

Ņemot vērā, ka šāds pasākums notiek tikai vienreiz gadā, iesakām pievienoties mums nākamgad, jo redzētais, dzirdētais un piedzīvotais atstāj paliekošu iespaidu gan lieliem, gan maziem. Neskatoties uz agro rīta vēsmu, putnu skaņas, ezera šalkas, rimtais vējš, sārtā saule, harmoniskā gaisotne un aktīvā darbošanās deva noskaņu par patiešām labi pavadītu rītu!

Annija Plīse, Artūrs Brahmanis un Gunis Raudoks, Tradicionālā pasākuma dalībnieki, Alūksnes novada muzejā vasarā strādājošie jaunieši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto : no Alūksnes novada muzeja materiāliem

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.