Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Par negodīgo kompercpraksi maksimālo soda naudu plāno palielināt līdz 300 000 eiro

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus, kas par negodīgu kompercpraksi Latvijā maksimālo soda naudu plāno paaugstināt no 100 000 eiro līdz 300 000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavoto grozījumu Negodīgas komercprakses aizlieguma likumā anotācijā skaidrots, ka spēkā esošais maksimālais naudas sods nav pārskatīts kopš 2015.gada, ir novecojis un tāpēc jāmaina.

EM skaidro, ka Patērētāju tiesību aizsardzības centrs šo gadu laikā secinājis, ka maksimālā soda nauda, kas ir ierobežota līdz 100 000 eiro, ir piemērota un bijusi efektīva viegliem vai vidēji smagiem komercprakses pārkāpumiem, kas nemaina patērētāju ekonomisko rīcību un nerada patērētājiem zaudējumus, kas tuvojas 100 000 eiro.

Taču tajā pašā laikā praksē ir konstatēti gadījumi, kuros pārkāpuma rezultātā gūtais labums vairākkārt pārsniedza iespējamo piemērojamo soda apmēru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Likumprojektā tāpat paredzēts precizēt arī atsevišķas normas attiecībā uz patērētāju tiesisko aizsardzību, komercpraksi tiešsaistes tirdzniecības vietās, informācijas sniegšanu par galvenajiem parametriem

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.