Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Urologi un 3×3 basketbolisti aicina uz vīriešu veselībai veltītu tikšanos

Novembris izsenis zināms kā vīriešu veselības mēnesis. Šogad Latvijas Urologu asociācijas vienotais aicinājums ir – “Esi savas veselības čempions!”. Uz šo Latvijas vīriešu aicina arī Olimpiskie čempioni, Latvijas 3×3 basketbola izlase, kas ir vīriešu veselības mēneša oficiālie vēstneši. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mūsdienās daudzas, iepriekš nāvējošas slimības, laicīgas diagnostikas gadījumā ir iespējams veiksmīgi ārstēt, turpinot dzīvot kvalitatīvu mūžu. Diemžēl, nepareizu priekšstatu, baiļu un vienaldzības dēļ, cilvēki izvairās no veselības pārbaudēm, apdraudot savu dzīvību. Visbiežāk šī tendence ir novērojama tieši stiprā dzimuma vidū. 


Statistika liecina, ka Latvijā no prostatas vēža katru gadu nomirst divas reizes vairāk vīriešu, nekā vidēji Eiropas Savienībā. 2016. gadā no prostatas vēža nomira 65 300 ES iedzīvotāji jeb 38 vīrieši uz 100 000 iedzīvotāju. 2017. gadā visaugstākā šī vēža mirstība tika atzīmēta Latvijā – 74 nāves uz 100 000 iedzīvotāju. Tādējādi 2019. gadā Latvijas vīriešu paredzamais mūža ilgums bija 70,8 gads, savukārt sievietēm 79,9 gadi. 52% no prostatas vēža jaunatklātiem gadījumiem ir vīriešiem darbaspējīgā vecumā līdz 69 gadiem.


Sarunā piedalīsies:1) Latvijas Urologu asociācijas prezidents, Dr. Pēteris Vaganovs2) RAKUS Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikas vadītājs, Asoc. prof. Vilnis Lietuvietis3) Fonda “Movember Latvija”, kā arī Latvijas onkoloģijas pacientu organizāciju apvienības “Onkoalianse” vadītājs, Helmuts Bēķis4) Vīriešu veselības mēneša vēstneši, Latvijas 3×3 basketbola izlase
Sarunas laikā speciālisti ieskicēs pēdējā gada jaunumus prostatas vēža diagnostikā un ārstēšanā, tajā skaitā – Covid-19 laikā, prostatas vēža skrīningu, kā arī iezīmēs vīriešu veselības mēnesī iecerētās aktivitātes. Viena no tām –  vīriešu veselībai veltīta tiešraide ar vadošajiem veselības aprūpes speciālistiem, kas nedēļas garumā ļaus pacientiem un to tuviniekiem uzzināt aktuālāko informāciju par šo saslimšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Urologu asociācija uz vīriešu veselības mēnesim veltītu tiešsaistes tikšanos pirmdien, 1. novembrī, plkst. 13.00, ZOOM platformā – https://bit.ly/3BjY7DX

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.