Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Piecas idejas Smiltenes novada apmeklējumam janvārī

Gaujienas “Anniņas”

Nesteidzīgi baudi dabu nepilnus 2 km garajā veselības takā “Dabas taka”, kas ved gar Raunas upes krastiem. Takā dabas vērtības mijas ar industriālo mantojumu, tā ir papildināta ar dažādiem fizisko aktivitāti veicinošiem elementiem. Ejot pa šo taku var apskatīt Velnalu, dzirnavas un balto smilšakmens klinšu atsegumus, kas dienas tumšajā periodā ir izgaismoti Latvijas karoga krāsās. Šobrīd veselības taka ir kļuvusi bagātāka – Dzirnavgravā, savā mājvietā, ir atgriezusies Mātes skulptūra, bet pretī klinšu atsegumiem atrodas interesanta dizaina objekts “Sapņotava” – šūpoles laivas formā, kas spēs sagādāt prieku gan lieliem, gan maziem. Takas sākums uz Cēsu ielas pie tilta pār Raunas upi, Raunā, informē Smiltenes novada Tūrisma informācijas centra tūrisma organizatore Linda Šūlmeistere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aicinām apmeklēt Smiltenes novada muzeju Mēru muižā, kurā, papildus patstāvīgajām ekspozīcijām, līdz 31. martam skatāmas trīs jaunas izstādes: izstāde “Smiltenes fotogrāfs Arnolds Oskars Pirro”, kas tapusi sadarbojoties ar fotogrāfa mazmeitu Inesi Upmali un Smiltenes novada bibliotēku; izstāde “100 notikumi Smiltenes vēsturē” par notikumiem dažādās dzīves jomās sākot no 7.gs. līdz pat mūsdienām; izstāde “Jānis Doreds. Izcilais foto un kino reportieris 20. gadsimta pasaulē” iepazīstina ar fotogrāfu un kinoreportieri, kura saknes meklējamas Smiltenes novada Blomes pagastā. Tālr. +371 25776631.

Dodoties ceļojumā pa A2 šoseju, Virešos, pašā autoceļa malā, Jūs gaida Virešu novadpētniecības centrs “Mājvieta”, kur varēsiet aplūkot dzejnieces Kornēlijas Apškrūmas vairāk nekā 200 pūču kolekciju, dzirdēt interesantu un aizraujošu stāstījumu par pašu dzejnieci un izmēģināt spēkus Dzejas darbnīcā. Mēs jūs gaidām! Tālr. +371 29489660.

Dodies izbaudīt lauku dzīves krāšņumu uz Z/S “Jaun-Ieviņas” Raunas pagastā. Visiem interesentiem tiek piedāvātas ekskursijas pie savvaļas zirgiem un govīm, kā arī iespēja aplūkot putnu kolekciju, kurā sastopamas arī īpaši izsmalcinātas šķirnes, kas Latvijā reti aplūkojamas. Saimniecībā tiek gatavoti dažādi ekoloģiskie produkti, ko ir iespējams arī degustēt. Pirts procedūru cienītājiem tiek piedāvāti pirtnieka pakalpojumi un ir iespēja nopērties liepas koka pirtiņā un izbaudīt masāžas vannas ūdens priekus. Lai iepazītu dzīvi laukos, atpūstos mierā un klusumā, sazinies ar viesu nama saimniekiem pa tālr. +371 29495146 (Uldis) vai +371 26463980 (Ineta).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aicinām ieklausīties dzidrajās, valdzinošajās mūzikas skaņās, apmeklējot Mūzikas taku Gaujienas parkā. Varēsiet spēlēt skaņu instrumentus astoņās pieturvietās un izbaudīt brīnišķīgu pastaigu Gaujas upes krastos. Iepriekš piesakoties, iespēja apmeklēt Jāzepa Vītola memoriālo muzeju “Anniņas”. Tālr. +371 28386923.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.