Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Modes ilustratore Alīna Grīnpauka: kā uzsākt zīmēt digitāli

Foto: Publicitātes

Attīstoties digitālajai zīmēšanai, ātrai krāsošanai un fotoattēlu retušēšanai, planšetdators ir kļuvis par neaizstājamu instrumentu ilustratoriem, dizaineriem un fotogrāfiem, kuri vēlas ātri un precīzi strādāt ar vizuālajiem materiāliem. Digitāli veidoti vizuālie darbi tiek plaši izmantoti ilustrācijās, kino un modes industrijā, internetā, pat dažādos laikrakstos un komiksos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Modes ilustratore Alīna Grīnpauka, kura ir viena no 100 labākajiem ilustratoriem pasaulē un veidojusi digitālus modes projektus tādiem zīmoliem kā Valentino, Alberta Ferretti un Tiffany & Co., dalās pieredzē, kas jāņem vērā un jāpatur prātā, lai uzsāktu veidot digitālas animācijas un skices, izmantojot planšetdatoru.

“Par to, ka modes ilustrācija var būt patstāvīga profesija, uzzināju diezgan vēlu – beidzot skolu. Latvijā šāda profesija toreiz nepastāvēja un piemēra, no kā mācīties, nebija. Neskatoties uz manu interesi par modi un zīmēšanu, šūt man nepatika, tāpēc, beidzot 9. klasi, modes vietā izvēlējos studēt dizainu. Pēc Latvijas Mākslas akadēmijas absolvēšanas nolēmu, ka modes ilustrācija ir tas, kas mani patiešām aizrauj, un sāku mērķtiecīgi strādāt pie sava portfolio izveides,” stāsta ilustratore Alīna Grīnpauka.

“Sākot strādāt ar klientiem un dažādiem apjomīgiem projektiem, pavisam ātri sapratu, ka planšetdators kā darba instruments ir lielisks rīks, kā parādīt savu portfolio vai ideju prezentāciju, neņemot līdzi smagu un lielu mapi ar skicēm,” atzīst ilustratore. “Arī tagad ikdienā izmantoju Galaxy Tab S7 FE planšeti, lai tikšanās laikā varētu uzreiz veikt izmaiņas, pierakstīt komentārus un attālināti dalīties un komunicēt ar savu radošo komandu Zoom sazvanē.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pateicoties tehnoloģiju attīstībai un tekstūru precizitātei, ir iespējams radīt reālistiskus digitālus attēlus, zīmējot tos ar roku. Planšetdators ļauj māksliniekam būt mobilam un efektīvam. “Man ļoti patīk viedās pildspalvas S Pen svars un dizains, kas radīts tā, lai roka nenogurtu, bet smalkais, gumijotais uzgalis neļauj tam slīdēt uz ekrāna virsmas. Tāpat svarīgs ir planšetdatora ekrāna izmērs, kurā darba failu var gan pietuvināt, lai zīmētu sīkas detaļas, gan attālināt, lai redzētu kopskatu. Un, protams, lieliska funkcija ir iepriekšējās darbības atcelšana, kas īpaši noderīga tiem, kas tikai uzsāk un mācās zīmēt digitāli,” stāsta Alīna.

Pirms uzsākt zīmēšanu un animēšanu uz planšetdatora, ir rūpīgi jāizvēlas darba instruments. Ieteiktu atrast tādu programmu, kurā:

  1. ir viegli orientēties;
  2. ir pieejams plašs izmantojamo rīku, piemēram, otu piedāvājums, jo no tā ir atkarīgs zīmēšanas rezultāts;
  3. un kura atbilst mērķim – zīmēt, animēt, veikt piezīmes vai veidot dizainu.

Alīna Grīnpauka iesaka 5 lietotnes tiem, kuri vēlas iemēģināt roku digitālajā zīmēšanā:

  1. Viena no lietotnēm, ar kuru veiksmīgi var sākt zīmēt uz planšetdatora, ir Samsung planšetdatoros pieejamā PENUP. Tā ir bezmaksas lietotne un piedāvā dažādus rīkus, piemērus un veidnes, kas palīdz mācīties zīmēt, piedalīties izaicinājumos, dalīties ar saviem darbiem un diskutēt ar citiem lietotājiem.
  2. Planšetdatoru es primāri izmantoju skicēšanai, un tajā man palīdz lietotne Sketchbook. Lietotnei ir ērta navigācija, kas līdzīga Adobe Photoshop, kuru izmantoju strādājot pie lielākiem projektiem. Lietotnē ir viegli orientēties un tā piedāvā plašu otu izvēli, kas skici padara reālistisku, gandrīz kā uz papīra zīmētu.
  3. Mani aizrauj arī animācija, un šīm nolūkam es izmantoju aplikāciju FlipaClip. Tajā var viegli veidot stop-motion animācijas, kad katrai kustībai atbilst atsevišķa ilustrācija. Līdzīgi kā bērnībā, kad mēs zīmējām skrienošu cilvēciņu uz klades stūrīšiem. Programma saliek visus kadrus kopā, veidojot vienu video vai GIF failu.
  4. Ja vēlies zīmēt un animēt vienā programmā, tad iesaku izmēģināt Infinite Painter zīmēšanas lietotni. Tajā ir reālistiskas otas, dažādas noderīgas funkcijas un to ir ērti lietot. Infinite Painter lietotnē grafiskais darbs automātiski saglabājas, kas bieži ir izglābis arī manis veidotos projektus. Pirmo mēnesi visas aplikācijas funkcijas ir pieejamas bez maksas – ar to pietiek, lai izmēģinātu un saprastu, lietotne patīk vai nē.
  5. Digitālās zīmēšanas un animācijas lietotneKrita tagad būs pieejama arī uz planšetdatoriem. Lai izbaudītu šo lietotni pilnā apmērā, planšetei jābūt jaudīgai – tāpēc iesaku to lietot uz jaunākajiem Galaxy Tab S sērijas planšetdatoriem. Tajā var rediģēt darba failus, zīmēt un saglabāt tos dažādos formātos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.