Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kā pašam uzšūt auduma sejas aizsargmasku

Šūt, lai radītu ko īpašu un atšķirīgu, man paticis vienmēr. Tiesa – nebiju domājusi, ka savas šuvējas prasmes kādreiz nāksies pielietot, lai šūtu sejas aizsargmasku. Uzzinot, ka “Corona-19” laikā maskas obligāti jāvalkā visur, kur notiek tirdzniecība, secināju, ka man vajag savu, turklāt gatavās maskas lielākoties ir sintētiskas un neizturīgas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sniedzam arī speciālistes, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Komunikācijas daļas vadītājas Janitas Veinbergas, ieteikumus masku valkāšanā un skaidrojam to atšķirības. Un atgādinām: viena pati maska vēl neko negarantē, jāievēro princips: tīras rokas, divu metru distance un pareizi uzlikta sejas aizsargmaska.

Piegrieztni atradu internetā, bet tā man īsti nederēja – pārveidoju un pielāgoju, to oriģinālā izmērā atradīsiet “Alūksnes un Malienas Ziņas” 20. oktobra numurā (tostarp e-avīzē www.aluksniesiem.lv)

Laiks šūšanai – aptuveni stunda. Vajadzēs: piegrieztni (skatīt avīzē, publicēta oriģinālajā izmērā), audumu (izvēlējos kokvilnas, lai vieglāk elpot), pieskaņotas krāsas tievo gumiju, šķēres, diegu, plānu ziepju gabaliņu piegrieztnes pārnešanai uz auduma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Galarezultāts – maska cieši un precīzi pieguļ sejai – sāniem, zodam, ap degunu un vaigiem. Šī maska būs ar nelielu “knābīti” – jāuzsver, speciālistu secinājums ir, ka tieši šādā ir vieglāk elpot, nekā taisna piegriezuma maskā. Lai jums droši un veselīgi!

Maskas šūšanas aprakstu lasiet “Alūksnes un Malienas Ziņās”, 20. oktobra numurā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.