Reklāma

Jāņa Vīksnes saimniecība Veclaicenē saņem zīmi “Gājējam draudzīga”

Foto: Publicitātes

Sagaidot rudeni, “Gājējam draudzīgs” zīmi saņem vēl 21 tūrisma pakalpojumu sniedzējs, kas piedāvā kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus. Tādējādi gājējiem draudzīgu viesmīlību šobrīd ir iespējams izbaudīt jau 178 “Gājējam draudzīgs” uzņēmumos visā Latvijā. Viens no tiem ir arī saimniecība “Pauguri” Veclaicenē, kur saimnieko kokamatnieks Jānis Vīksne.

Saņēmuši jau vairāki

Šādu zīmi šogad ir saņēmuši jau vairāki viesmīlīgi tūrisma uzņēmēji un organizācijas Alūksnes un Apes pusē – zemnieku saimniecība “Mūrnieki”, Alūksnes Tūrisma informācijas centrs, Alūksnes novads, zemnieku saimniecība “Kalnarušķi.”
“Zīme “Gājējam draudzīgs” (Hiker-friendly) zīme tiek piešķirta tūrisma pakalpojumu sniedzējiem Baltijas valstīs. Tā parāda, ka uzņēmējs saprot un respektē kājāmgājēju vajadzības, ka šeit viņi ir gaidīti. Uzņēmējs piedāvā kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram: informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, naktsmītnē ir iespēja izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus un citu ekipējumu, informē Alūksnes Tūrisma informācijas centra vadītāja Iveta Veļķere.

21 gājējiem draudzīgs uzņēmums

2021. gada septembra beigās notika ceturtā “Gājējam draudzīgs” komisijas sēde Latvijā. Tika pieņemts lēmums zīmi piešķirt 21 uzņēmumam, kas atbilda šīs zīmes kritērijiem:

 1. Atpūtas komplekss “Sauleskalns”, Ropažu novadā
 2. Brīvdienu māja “Jaunkrastmaļi”, Tukuma novadā
 3. Aizputes novada Tūrisma informācijas un Mūžizglītības centrs, Dienvidkurzemes novadā
 4. Kafejnīca “Osterija”, Dienvidkurzemes novadā
 5. Jauniešu mītne “Lapka Hemp”, Dienvidkurzemes novadā
 6. Atpūtas komplekss “Kurzemes pērle”, Dienvidkurzemes novadā
 7. Viesu nams “Laikas”, Dienvidkurzemes novadā
 8. Kafejnīca “Kazbārs”, Dienvidkurzemes novadā
 9.  Kafejnīca “Caurlaide”, Talsu novadā
 10.  Dundagas tūrisma informācijas centrs, Talsu novadā
 11.  Karostas cietuma tūrisma informācijas punkts, Liepājā
 12.  Kempings “Daugavas lokos”, Augšdaugavas novadā
 13.  Lauku māja “Kalbakas”, Smiltenes novadā
 14.  Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs, Smiltenes novadā
 15.  Dabas Fito SPA “OzolRasas”, Madonas novadā
 16.  Brīvdienu māja “Piekūni”, Madonas novadā
 17.  Kuivižu krogs, Limbažu novadā
 18.  Limbažu novada tūrisma informācijas centrs, Limbažu novadā
 19.  Dzīvoklis17, Valmieras novadā
 20.  Kokamatnieka Jānis Vīksnes saimniecība “Pauguri” Veclaicenē, Alūksnes novadā
 21.  Rundāles Dzirnavas, Bauskas novadā.

“Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” aicina pārgājienu cienītājus baudīt aktīvas rudens brīvdienas pārgājienu maršrutos un pašiem pārliecināties par “Gājējam draudzīgs” uzņēmumu viesmīlību. Vairāk par garās distances pārgājienu maršrutiem “Mežtaka” un “Jūrtaka” – www.baltictrails.eu.

Kā uzņēmēji var iegūt zīmi “Gājējam draudzīgs”

Latvijā zīmi piešķir komisija, kurā ir 13 dalībnieki – gan valsts iestādes, gan organizācijas, kuras atbalsta kājāmiešanu, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu. Šo zīmi var saņemt jebkurš uzņēmējs – tūrisma pakalpojumu sniedzējs visās trijās Baltijas valstīs, kas vēlas piedāvāt kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus – ne tikai naktsmītnes, bet arī, piemēram, kafejnīcas, krodziņi un restorāni, tūrisma informācijas centri, degvielas uzpildes stacijas, veikali u.tml.

Uzņēmēji ar “Gājējam draudzīgs” zīmi un kritērijiem var iepazīties šeit: https://baltictrails.eu/lv/forest/marketing Uz nākamo komisijas sēdi, kas tiek plānota 2022. gada janvārī, zīmes saņemšanai varēs pieteikties pakalpojumu sniedzēji visā Latvijā neatkarīgi no tā, kāds pārgājienu maršruts vai taka atrodas viņu tuvumā (interesenti var pieteikties, rakstot uz [email protected])

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.