Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Izstrādāta spēle vardarbības novēršanai izglītības iestādēs

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) izstrādājusi jaunu rīku vardarbības novēršanai izglītības iestādēs – spēli “Ikviens ir svarīgs”, aģentūrai LETA pavēstīja inspekcijas pārstāvis Taivo Trams.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš klāstīja, ka spēle veidota kā inovatīvs daudzpakāpju sistēmisks instruments fiziskās un emocionālās vardarbības mazināšanai izglītības iestādē.

Vienlaikus ar spēli ir izmantojama arī spēles metodika un metodika izglītības iestādēm par vienaudžu vardarbības mazināšanu. Trams skaidroja, ka spēle izmantojama kā sarunu materiāls darbam gan ar cietušo audzēkni, gan varmāku, gan aculieciniekiem individuāli, grupā un ar visu klasi.

Tik norādīts, ka spēlei ir vairāki sarežģītības līmeņi, lai to varētu izmantot bērni un pedagogi klašu audzināšanas stundās un mācību priekšmetos, kā arī atbalsta komandas speciālisti – psihologi, sociālie pedagogi. Tāpat spēlē iekļauti daudzi atbalsta faili, kas palīdzēs modelēt un risināt dažādas situācijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā spēlei ir sešas daļas. Pirmā daļa domāta klases klimata apzināšanai gan bērnu, gan pieaugušo kolektīvā, savukārt otrā daļa skata apstākļu kopumu, kas izraisa vardarbību. Šīs daļas mērķis ir apzināt riskus vidē, attiecībās vai procesu organizēšanā, kas varētu paaugstināt stresu un veicināt negatīvas vides veidošanos, pauda Trams.

Trešā un ceturtā spēles daļa runā par vardarbības veidiem un iespējām apturēt vardarbību. Šo daļu mērķis ir mācīt bērniem atpazīt vardarbību, kā arī rīcības stratēģijas tās mazināšanai. Tās iespējams spēlēt, apskatot situāciju no trim pozīcijām – varmākas, aculiecinieka un upura.

Turpretī piektā daļa māca klasei, grupām un bērniem individuāli sarunāties un veidot veselīgas attiecības pēc notikušajiem incidentiem, savukārt sestās daļas mērķis ir veidot un stiprināt pozitīvu kolektīva identitāti, kā arī individuālu bērnu, jauniešu pieaugušo identitāti un modelēt pozitīvu nākotni, informēja VBTAI pārstāvis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar spēli var iepazīties un to izmantot darbam, lejupielādējot pievienotās datnes, sekojot saitei “http://www.uzvediba.lv/draudzigai-klasei/”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.