Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ciemos pie baktērijām, saucējām un eko komūnām – sākas otrā “Zaļgalvja” sezona

Foto: Publicitātes

Svētdien, 24. oktobrī, plkst. 18:15 LTV1 savu otro sezonu uzsāka biedrības “Ascendum” un “VFS Films” kopproducētais raidījums “Zaļgalvis”, kurā rakstnieks Rvīns Varde kopā ar dažādiem ceļabiedriem pētīs un risinās dažādus ar dabu un ekoloģiju saistītus jautājumus, vēsta biedrības “Ascendum” pārstāvis Žulijens Nuhums Kulibali.

Sezonas pirmajā epizodē “Zaļgalvis” tiekās ar Berlīnē mītošo mākslinieku apvienību “Edible Alchemy”, kuri savā pasaules tūrē piestājuši Latvijā, lai apmācītu jauniešus fermentēšanā, raudzēšanā un sālīšanā. Viņi sevi dēvē par labo baktēriju dīleriem. Izrādās, ka Latvijā mēs to protam lieliski, taču, iespējams, ne vienmēr novērtējam, cik vērtīgs ir šis dzīvais ēdiens. Cik daudz latvieši zina par labajām baktērijām un pašmāju sālīšanas un marinēšanas tradīciju vērtību? To aicinām uzzināt jau šo svētdien, plkst. 18:15 LTV1, kā arī pēcāk portālā “Replay”.

Šajā sezonā “Zaļgalvis” apskatīs plašu “eko-tēmu” loku: gaidāma došanās Rīgas senāko koku meklējumos, saruna par skumjām, ko raisa spiedze par klimata pārmaiņām, ielūkošanās bērnu preču industrijā un tās neredzamajam kaitējumam, kā arī ieskats to cilvēku dzīvē, kas izvēlas pie dabas pavadīt ievērojamu daļu savu dzīves gan aktīvajā atpūtā, gan komūnas dzīvē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī otro raidījuma sezonu vadīs rakstnieks un dabas vērotājs Rvīns Varde. Katrā sērijā viņš tiksies ar kādu dabas pazinēju, mākslinieku vai sabiedrībā zināmu cilvēku, lai uzdotu jautājumus par vidi, dalītos stāstos un saprastu, kā dzīvot dabai draudzīgāk.


Foto: Publicitātes

“Dažs saka – daba un cilvēku pasaule esot nošķiramas. Man nav pamata tā domāt, jo, trinoties pa pasauli, redzu – mūsu suga uzvedas, kā dabā ierasts. Konfliktējam un adaptējamies, dodam un ņemam, radām un reaģējam. Rvīns Varde ir ļoti vērtīgs sugas īpatnis. Vienlīdz labi jūtas, gan pašapmeties purvā uz nedēļu, gan kaisot izmeklētus kultūrcitātus pār sarunbiedriem. Viņš pārzina ne vien Sumatras varžu nārsta paradumus, bet arī latviešu valodas rotaļnieka prieciņus. Vienvārdsakot – īsts abinieks. Lielisks ceļabiedrs, lai dotos ciemos pie cilvēkiem, kas ar savu dzīvesstilu mums var šo to atklāt par cilvēces un dabas attiecībām,” par raidījumu stāsta režisors Uģis Olte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


“Zaļgalvja” epizodes papildina arī raidierakstu un rakstu sērija, kas tiks publiskota pēc raidījuma pirmizrādīšanas LTV1.

Projektu finansiāli atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.