Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: Dzīves grūtībās iedzīvotāji vaino gan netaisnīgu sabiedrību, gan pašus cilvēkus

Foto: pixabay.com

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka daudziem cilvēkiem valstī iet grūti gan netaisnīgas sabiedrības, gan arī pašu cilvēku vainas dēļ, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad maijā iedzīvotājiem lūgts vērtēt, kurš no iemesliem, viņuprāt, ir vairāk vainīgs, domājot par to, kāpēc daudziem cilvēkiem Latvijā iet grūti, piemēram, viņu vidū valda nabadzība, bezdarbs utt.

22% aptaujāto uzskata, ka pie minētā varētu būt vainojama netaisnīga sabiedrība un netaisnīga sociālā iekārta. Šādi domājošu iedzīvotāju īpatsvars šogad ir zemākais novērojumu vēsturē, kopš 2010.gada īpatsvaram sarūkot par 16 procentpunktiem.

Pašus cilvēkus pie pašu likstām sliecas vainot 22% iedzīvotāju. Šādu viedokli pārstāvošu iedzīvotāju grupas apjoms gadu gaitā bijis svārstīgs, minimumu sasniedzot 2011.gadā, kad tā domāja 13% respondentu, bet maksimumu – 2019.gadā (25%).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tomēr vairāk nekā puse jeb 53% aptaujāto uzskata, ka pie cilvēku problēmām vainojami abi minētie faktori – gan netaisnīga apkārtējā vide, gan arī paši cilvēki. Šogad fiksētais rādītājs ir augstākais kopš novērojumu sākšanas.

Vēl četriem procentiem iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Aptaujā piedalījās vairāk nekā 1000 respondentu vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.