Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina piedalīties Gada putna zīmējumu konkursā “Zivju dzenītis”

Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina ikvienu interesentu, tostarp bērnus un pieaugušos, līdz 31. maijam piedalīties Gada putna zīmējumu konkursā, atainojot savā darbā zivju dzenīti. Iedvesmojot citus, zīmējumu konkursa dalībnieki aicināti savus radītos darbus uzreiz publicēt sociālos tīklos ar tēmturi #GadaPutns. “Alūksniešiem.lv” vēsta LOB komunikācijas konsultante Kitija Balcare.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Darbi tiks vērtēti divās kategorijās: bērnu (līdz 17 gadu vecumam) un pieaugušo (no 18 gadu vecuma).  Zīmējums, kas radīts jebkādā tehnikā, bet ne lielāks par A2 formātu, kurā attēlots 2020. gada putns ‒ zivju dzenītis, iesniedzams līdz 2020. gada 31. maijam. Katrs dalībnieks var iesniegt tikai vienu zīmējumu.


Darbu var iesniegt elektroniski sūtot uz e-pastu putni@lob.lv, nosūtot pa pastu “Gada putna zīmējumu konkursam”, Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Skolas iela 3, Rīga, LV-1010 vai nogādājot Skolas ielā 3, Rīgā, 1. stāvā – ar norādi “LOB Gada putna zīmējumu konkursam”. Iesniedzot zīmējumu, obligāti jānorāda autora vārds, uzvārds, vecums un kontaktinformācija, tai skaitā, e-pasta adrese, telefona numurs un pasta adrese (skaidri salasāmā rokrakstā). 


Darbus izvērtēs Latvijas Ornitoloģijas biedrības veidota žūrija. Galvenā balva, ko saņems vismaz trīs labāko zīmējumu autori, būs īpaša putnu vērošanas ekskursija. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Zīmējumi pēc autoru vēlēšanās tiks izsniegti atpakaļ, kad konkurss būs noslēdzies. Rudenī iecerēta to darbu labdarības izsole, kuru autori būs tam piekrituši. 


Latvijas Ornitoloģijas biedrība par 2020. gada putnu izvēlējusies zivju dzenīti (Alcedo atthis). Zivju dzenītis (Alcedo atthis) pārtiek no nelielām zivtiņām, kuras noķer pikējot ūdenī. Savu ligzdu tas veido krastu atsegumos izraktās alās. Par alas piederību zivju dzenītim var droši pateikt ar ožas palīdzību – tai ir izteikta zivju smaka. Latvijā zivju dzenītis ir sastopams visu gadu. 


Tā kā par upēs mītošajām putnu sugām, kāds ir arī zivju dzenītis, informācijas ir maz, šī suga ir izvēlēta par gada putnu. Tas ir aicinājums ikvienam izpētīt upes, portālā Dabasdati.lv reģistrējot gan zivju dzenīša, gan citu putnu novērojumus. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.