Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Tikās pagastu senioru līderi

Oktobra sākumā kārtējo tikšanos rīkoja Alūksnes novada pensionāru apvienība, kas apvieno novada pagastu pensionāru līderus. Tā notika Alūksnes Kultūras centrā un sarunā piedalījās Alūksnes Kultūras centra direktore Sanita Bērziņa un Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietniece Līga Langrate.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sanita Bērziņa pastāstīja par to, kā pamazām apritē atgriežas kultūras notikumi un arī iecerēm un plānotajiem pasākumiem jaunajā sezonā. Diemžēl pašlaik sakarā ar “Covid-19” straujo izplatību un valstī noteikto ārkārtējo situāciju tie atcelti vai pārcelti uz nākamo gadu.

Rosina uz sadarbību

Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietniece attīstības un investīciju piesaistes jautājumos Līga Langrate, kura vada arī sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komiteju, sveica Alūksnes novada pensionāru apvienību Starptautiskajā senioru dienā. “Svarīgi ir iedzīvināt pagastu darbu un jūs esat tas motors,kas var kustināt savu pagastu,” sacīja L. Langrate, rosinot uzturēt saikni ar pašvaldību, veidot un attīstīt kontaktus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atgādināja, ka Alūksnes novada domes vadība pēc pašvaldību vēlēšanām veidota kā spogulis Ministru kabinetam, tādēļ domes priekšsēdētajam ir trīs vietnieki, viens no tiem – algots. Katrs no viņiem ir atbildīgs par konkrētām nozarēm un tās ir saistītas ar viņu pārstāvēto partiju politiskās atbildības sfērām. Tādēļ arī šoruden Alūksnes novadu apmeklēja arī vairāki ministri – tieslietu ministrs Jānis Bordāns un Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija) , kā arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (“Attīstībai/Par!””).

Ar līdzcilvēku atbalstu

Par Alūksnes novada pensionāru apvienības aktualitātēm tikšanās laikā pastāstīja tās vadītāja Astrīda Bētere. Pagājušajā gadā Alūksnes novada pensionāru apvienība pievienojās Latvijas senioru kopienu apvienībai (LSKA). LKSA uzmanības lokā ir seniori ilgdzīvotāji Latvijā un tā īsteno arī dažādus projektus pensionāru atbalstam. Pērn 100 gadu jubilejā tika sveikti simtgadnieki Alfrēds Škepasts Jaunannas pagastā un Ausma Milija Zakarīte Jaunalūksnes pagastā, kā arī ar ziedotāju “Banknote.lv” atbalstu nomainīti logi mazturīgu pensionāru mājai Veclaicenes pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad dāvinājumu – medicīnas palīglīdzekļus senioru aprūpei – no LSKA saņēma Alūksnes novada Sociālo lietu pārvalde. A. Bētere uzsvēra, ka šī sadarbība un atbalsts ir svarīgs, jo šādas aktivitātes palīdz saredzēt un sadzirdēt cilvēkus, kuriem ir nepieciešams atbalsts un palīdzība. “Arī mēs ikdienā redzam cilvēkus, kuri ir vientuļi savās mājās, un viņu vajadzības. Daudzi nav gatavi to pateikt, tādēļ ir vajadzīgs līdzcilvēku atbalsts,” teica A. Bētere.

Svarīgi, ka atceras

Savās pārdomās tikšanās laikā dalījās arī seniori. Dzintra Kola atzina, ka bijis patīkams pārsteigums no Alūksnes novada pašvaldības saņemt 50 eiro Zelta kāzu jubilejā. “Nebija tik svarīgi šie 50 eiro, bet tas, ka mūs atcerējās,” sacīja Dz. Kola.

Vairāku pagastu līderi sarunas gaitā vēlējās personīgi uzrunāt Līgu Langrati, lai atklātu sasāpējušus jautājumus un vienotos par iespējamo problēmu risinājumu.

Alūksnes Kultūras centra deju kolektīvs “Sidraba pavediens”, kas ir Alūksnes novada pensionāru biedrības biedrs, oktobrī piedalījās Gulbenes novada pensionāru biedrības “Atspulgs – 5” 10 gadu jubilejas svinībās, un organizāciju sveikt bija deleģētas M. Bizjukova, G. Zujeva un Ilze Kaktiņa. Pagastu pensionāru līderi tiekoties arī dalījās iespaidos par vasaras ekskursiju, ko finansiāli atbalstīja “Jaunā Vienotība”.

Alūksnes novada pensionāru apvienība nozīmīgās dzīves jubilejās sveica Gaidu Zujevu, Margrietu Bizjukovu, Ilmāru Baranausku un Jāni Ceļmilleru.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.