Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība atgādina par savlaicīgu zāles pļaušanu

Foto: pixabay.com

Sākoties vasarai, nekustamo īpašumu saimniekiem jārūpējas par regulāru zāles pļaušanu savā teritorijā. Šobrīd, gaidot Līgo svētku tuvošanos, pašvaldība aicina zemesgabalu īpašniekus laikus parūpēties par zāles pļaušanu īpašumos, lai svētkus novadā varētu sagaidīt sakoptā un pievilcīgā vidē, aicina pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība atgādina, ka zemesgabala īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam ir pienākums zāli ne tikai nopļaut, bet arī savākt. Alūksnes novada teritorijas, ēku/būvju un apstādījumu kopšanas un uzturēšanas saistošie noteikumi nosaka, ka priekšdārzos, kā arī īpašumam piegulošās teritorijās līdz ietves vai brauktuves (ja nav ietves) tuvākajai malai, bet ne tālāk par 7 m no zemesgabala robežas vidējais zāliena garums nedrīkst pārsniegt 20 cm.

Savukārt citās pilsētas un novada ciemu teritorijās zāle jānopļauj un jāsavāc divas reizes gadā – ne vēlāk kā līdz 22. jūnijam un 30. jūlijam. Pagastos ārpus ciemu teritorijas zālāji jānopļauj un jāsavāc vismaz vienu reizi gadā – ne vēlāk kā līdz 15. septembrim.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.