Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pašmāju degvielas uzņēmums “Virši”: “Atkal aktuālāks kļuvis kvalitatīva darbaspēka jautājums”.

Foto: Publicitātes

Covid-19 izraisītā krīze ir atstājusi savu nospiedumu ikvienā nozarē un iedzīvotāju ikdienā, tomēr nozares uzņēmumi darbiniekus meklē vēl joprojām. Lai arī gada pirmajos 5 mēnešos kopumā degvielas mazumtirdzniecības tirgus Latvijā ir mazinājies par 5%, jūnija un jūlija rezultāti pašmāju degvielas uzņēmumā “Virši” liecina, ka tirgus ir sācis atveseļoties. “Alūksniešiem.lv” vēsta “Virši” pārstāve Undīne Priekule.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vērtējot krīzes ietekmi un efektivizējot procesus uzņēmumā, ir iespējams arī turpināt audzēt savu tirgus daļu gan degvielas, gan pārējo preču segmentos, tādējādi vismaz daļēji kompensējot Covid-19 pandēmijas izraisīto negatīvo efektu uz uzņēmuma darbības rezultātiem un turpināt attīstīties, radot papildu darba vietas. Šobrīd tāpat kā pirms Covid-19 perioda atkal aktuālāks kļuvis kvalitatīva darbaspēka jautājums, kas liek domāt par arvien jauniem un motivējošiem instrumentiem darbinieku piesaistē.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone komentē pašreizējo situāciju valstī: “Darba tirgus nav apstājies. Uzņēmēji meklēja darbiniekus ārkārtas stāvokļa laikā un meklē arī tagad. Reģistrētā bezdarba līmenis no šī gada marta sākuma, kad valstī tika izsludināta ārkārtas situācija Covid-19 izplatības ierobežošanai, līdz jūlija vidum ir pieaudzis par 2,4% punktiem, un šobrīd tas ir 8,7%. NVA reģistrēto brīvo darba vietu skaits šajā laikā ir samazinājies par 13,3 tūkstošiem. Kopš šī gada marta līdz 20. jūlijam darbā ir iekārtojušies 24,6 tūkstoši NVA reģistrēto bezdarbnieku, bet aktuālo vakanču skaits jūlija vidū bija 17,4 tūkstoši.”

Degvielas mazumtirgotāja uzņēmuma “Virši” izpilddirektors Jānis Vība stāsta: “Kā ikviens, arī mēs šajā laikā esam guvuši vērtīgu pieredzi, pielāgojoties, efektivizējot procesus un operatīvi mainot uzņēmuma darbības prioritātes pēc nepieciešamības. Tajā pašā laikā mūsu mērķis ir palicis nemainīgs – arī šajā laikā turpināt darīt, kvalitatīvi un ar skatu ilgtermiņā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunu darba vietu izveidei un darba devēju aktīvai rīcībai nepieciešamo darbinieku piesaistē šobrīd ir īpaša nozīme. Ekonomikas atdzišana valstī vēl aizvien skar ievērojamu sabiedrības daļu, un šobrīd daļa iedzīvotāju ir spiesti meklēt darba iespējas vēl neiepazītās nozarēs. Tajā pašā laikā ikvienam cilvēkam ir būtiski izvēlēties savām vēlmēm atbilstošu darba vidi – pozitīvu, atbalstošu un uz attīstību tendētu. Šajā ziņā mūsu darbinieki ir uzņēmuma labākā vizītkarte: veicot iekšējo darbinieku aptauju, redzam, ka 89,9% no mūsu darbiniekiem ieteiktu darbu Viršos arī citiem, 72,9% no darbiniekiem patīk savs darbs un 63,9% no darbiniekiem mūsu uzņēmumā saredz sev profesionālās izaugsmes iespējas nākotnē.

Apzināmies iekšējo apmācību un atbalsta sistēmas nozīmi personālvadībā, tāpēc jau divus gadus veiksmīgi darbojas “Viršu skola”, kas pērn ieguvusi Latvijas personāla vadīšanas asociācijas (LPVA) Gada balvu, kurā vairākos līmeņos sniedzam visu nepieciešamo informāciju, lai attīstītu darbinieku kompetences, kas nepieciešamas attiecīgajā amatā. Tāpat cenšamies iedvesmot darbiniekus sevī atspoguļot Viršu vērtības un kļūt par īstenu darītāju.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.