Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pa preses karaļu Benjamiņu pēdām Alūksnē

JURIS UN PĒTERIS. Georgs ar Juri un Pēteri Benjamiņiem Toronto (ap 1989. gadu). Foto no G. Engelsa personīgā albuma

Piektdienas vakaros Latvijas televīzija ekrāni mūs aicina uz mākslas filmu par Latvijas preses karalieni Emīliju Benjamiņu un viņas ģimeni. Šo piektdien, 29. aprīlī, gaidāma noslēdzošā daļa, dokumentālā, kur kaut ko vairāk uzzināsim par Benjamiņu dzimtas likteņiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā zinām, starp Emīlijas Benjamiņas ģimenes tuvākajiem cilvēkiem ir viņas māsasdēls, Benjamiņu adoptētais Jurītis (Žoržiņš), pateicoties kuram, izrādās, Benjamiņu dzimtas koka atzars iestiepjas Alūksnē.

Pa preses karaļu dzimtas pēdām Alūksnē devās Alūksnes pilsētas bibliotēkas bibliogrāfe Maija Semjonova, un viņas uzzinātais lasāms 29. aprīļa laikrakstā “Alūksnes un Malienas Ziņas”

Ieskats stāstā: “Enciklopēdiju un veco avīžu ziņas liecina, ka pēc vidusskolas beigšanas Juris Benjamiņš mācības turpināja Latvijas Universitātes ķīmijas fakultātē. Tur viņš iepazinās ar studenti Johannu Lejasizaku no Alūksnes. Abi 1940. gadā apprecējās. “

JOHANNA. Alūksnietis Georgs Engelss ar Johannu Toronto 1990. gadā. Foto no G. Engelsa personīgā albuma
“LĪGOTŅI”. Johanna “Līgotņos” Alūksnē deviņdesmitajos gados. Foto no G. Engelsa personīgā albuma
DZIMŠANAS DIENA LĪGOTŅOS. Johanna pa vidu saviem vecākiem dzimšanas dienā, 1937. gadā “Līgotņos” Alūksnē, Georga Engelsa mamma Olga otrā 2. rindā no kreisās. Foto no G. Engelsa personīgā albuma

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.