Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Asociācija: Covid-19 vakcīnas varētu būt pieejamas nākamā gada sākumā

Foto: Unsplash

Lielie pasaules farmācijas ražošanas milži jau mēnešiem ilgi visus spēkus velta Covid-19 vakcīnas izstrādei un, visticamāk, vakcīnas plašai sabiedrībai varētu būt pieejamas nākamā gada sākumā, vēsta aģentūra Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš stāstīja, ka augusta pirmajās dienās visā pasaulē bija 26 kandidātvakcīnas klīniskajā izpētē un 139 kandidātvakcīnas pirms klīniskās izpētes. “Atšķirība starp pirmo un otro ir tāda, ka pirmās jau tiek testētas uz cilvēkiem. Kopumā klīniskā izpēte ietver trīs posmus. Pirmajā posmā vakcīnas tiek izmēģinātas dažiem cilvēkiem, mazāk par simtu, otrajā posmā – no simts līdz tūkstotim, savukārt trešajā posmā vakcīnas izmēģinājumi jau aptver lielu skaitu cilvēku dažādās sociālajās grupās,” teica Bolevics.

???? SIFFA direktors atzīmēja, ka šobrīd no visām kandidātvakcīnām trešajā klīniskajā izpētes līmenī, kas ir visbūtiskākais un parāda, vai vakcīna tiešām strādā, ir četras – “Pfizer” un “BioNtech” izstrādātā vakcīna, Oksfordas Universitātes un farmācijas kompānijas “AstraZeneca” vakcīna, Ķīnas “Sinopharm” vakcīna un Ķīnas kompānijas “Sinovac” vakcīna.

“Pirmo divu vakcīnu izstrādātāji – “Pfizer” un “AstraZeneca” – ir SIFFA biedri un šodien ir vakcīnas izstrādes skrējiena priekšgalā. ASV kompānija “Pfizer” 27.jūlijā sāka pasaulē lielāko kampaņu, kurā iesaistīti 30 000 brīvprātīgo, kuri piedalīsies trešajā klīniskās izpētes posmā. Kompāniju pārstāvji rezultātus par izpētes trešo posmu sola līdz novembra sākumam. Ja rezultāti ir pozitīvi, tad jāsagaida regulatora lēmums, un tikai pēc regulatora lēmuma vakcīnas būs pieejamas cilvēkiem,” stāstīja Bolevics.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš prognozēja, ka, visticamāk, nākamā gada sākumā vakcīna varētu būt plaši pieejama. “Pastāv varbūtība, ja klīniskā izpēte turpinās tik pat raiti kā līdz šim un regulators strādā tik pat efektīvi, tad pirmās mērķgrupas – veselības aprūpes un iekšlietu struktūru darbinieki – vakcīnu varētu saņemt jau šā gada beigās, bet šāda varbūtība ir ļoti maza,” viņš piebilda.

Bolevics arī uzsvēra, ka farmācijas kompānijām ir pietiekama kapacitāte saražot nepieciešamās vakcīnas. “Rūpnīcu kapacitāte vakcīnu saražošanai šobrīd nav problēmjautājums, Eiropai jau ir garantēti 400 miljoni vakcīnu devu. Jūnija sākumā Eiropas vakcīnu alianse, kurā ietilpst Vācija, Francija, Itālija un Nīderlande, noslēdza līgumu ar “AstraZeneca”/Oksfordas universitāti par 400 miljonu vakcīnu iegādi un pieejamību Eiropas Savienības iedzīvotājiem. Eiropas Savienībā kopā ir 446 miljoni iedzīvotāju, tas nozīmē, ka mēs varēsim vakcinēt apmērām 90% no populācijas, ja, protams, cilvēki tik lielā apjomā gribēs vakcinēties,” norādīja SIFFA direktors.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.