Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Arī brīvdienās un svētku dienās ārtelpās varēs tirgot Ziemsvētku eglītes

Foto: no “Sprogas” Facebook.com lapas

Arī brīvdienās un svētku dienās ārtelpās varēs tirgot Ziemsvētku eglītes, otrdien lēma valdība, “Alūksniešiem.lv” uzzināja aģentūrā Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrdien valdība apstiprinājusi grozījumus Ministru kabineta 6.novembra rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, kas paredzēja Covid-19 infekcijas ierobežošanai stingrākus drošības nosacījumus, sestdienās, svētdienās un svētku dienās ļaujot tikai pārtikas preču tirdzniecību un atsevišķu veselības un higiēnas pakalpojumu sniegšanu.

Pēc Zemkopības ministrijas ierosinājuma ir precizēts tirgojamo nepārtikas preču saraksts, ļaujot nedēļas nogalēs un svētku dienās pārdod arī Ziemsvētku eglītes. Tas ir svarīgi, lai respektētu Latvijas iedzīvotāju tradīcijas Ziemas saulgriežus aizvadīt ģimenes lokā un savlaikus tiem sagatavoties.

Turklāt – saskaņā ar Stādu audzētāju biedrības sniegto informāciju – vairāk nekā 80% Ziemassvētku eglīšu tiek pārdotas sestdienās un svētdienās. Tas tādēļ, ka strādājošajiem pircējiem darba laiks pārsvarā ir no plkst.8 līdz 17 un vienīgās pieejamās dienas ir brīvdienas, kad dienas gaišajā laikā kopā ar ģimeni var veikt eglītes iegādi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stādaudzētavās un atklātajos tirdzniecības laukumos Ziemsvētku eglīšu tirdzniecība notiek ārtelpās svaigā gaisā, kas nozīmīgi samazina inficēšanās risku. Turklāt egļu audzētājiem un tirgotājiem ir pienākums īstenot spēkā esošajos normatīvajos aktos noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, tajā skaitā roku dezinfekciju, sejas masku lietošanu, fiziskās distances ievērošanu starp pircējiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.