Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes pilsētas svētkos pirmizrādi piedzīvos Operetes teātra monoopera “Cilvēka balss. Telefons”

Iestudējums “Cilvēka balss. Telefons”,Foto: Publicitātes attēls

Alūksnes pilsētas svētkos šodien, 30. jūlijā, pulksten 20.00 pirmizrādi piedzīvos Operetes teātra monoopera “Cilvēka balss. Telefons”, “Alūksniešiem.lv” informēja Operetes teātra valdes priekšsēdētāja Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar šo pirmizrādi Operetes teātris sāk kamerstila operas iestudējumus. Uzvedumā apvienotas divas viencēliena izrādes – Džankarlo Menotti monoopera “Telefons” un Frensisa Pulenka monoopera “Cilvēka balss”. Galvenajā lomā būs Sonora Vaice, kura šajā izrādē debitēs arī režisores ampluā.

Uzveduma scenogrāfiju veidojusi multimāksliniece Ineta Sipunova, kuras radītā skatuves vide un multimediālās projekcijas papildinās solistu Vaices un baritona Naura Indzera saspēli uz skatuves ar paralēlu kino stāstu, radot piesātinātu sievietes emocionālās pasaules atklāsmi. Iestudējuma klavierpavadījumu nodrošinās Māris Žagars.

Opera “Telefons” ir tapusi pagājušā gadsimta vidū, kad tehnoloģijas telefona veidolā ienāk aizvien vairāk mājās un kļūst par aizraujošu nodarbi mājsaimniecēm. Galvenā varone Lusija ir tik aizņemta ar telefonsarunām, ka nepamana līgavaini, kurš atnācis to bildināt. Pēc vairākām stundām bezcerīgas gaidīšanas viņam nekas cits neatliek, kā doties uz telefona būdiņu un bildinājumu izteikt pa telefonu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc teātra sniegtās informācijas, opera “Cilvēka balss” ir eksistenciāli skaudrāka – iestudējums gan ar humoru, gan nopietnībā rosina pārdomas par dzīves vērtībām un spēju dzīvot šeit un tagad, pamanot un novērtējot cilvēkus blakus.

Pirmizrāde notiks uz īpaši izbūvētas skatuves Alūksnes ezera krastā, peldvietā “Vējiņš”. Skatītāji varēs baudīt izrādi no laivām ezerā, tādēļ organizatori aicina izrādes apmeklētājus laikus padomāt par binokļiem pilnvērtīgai izrādes vizuālo nianšu izbaudīšanai. 

Ieeja izrādē – bez maksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrādes apmeklētājiem laivās būs jālieto drošības vestes un laivas jānoenkuro. Pasākuma laikā laivas ar motoriem drīkstēs atrasties tikai ar izslēgtiem dzinējiem, bet pirms, pēc un pasākuma laikā pārvietoties pa ezeru drīkstēs, nepārsniedzot ātrumu pieci kilometri stundā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.