Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aizsardzības ministrs piedalīsies valsts aizsardzības mācības nometnes noslēgumā “Lāčusilā”

Rīt, 3. augustā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks apmeklēs Alūksnes novada poligonā “Lāčusils” notikušās valsts aizsardzības mācības nometnes 10. klašu skolēniem un profesionālo izglītības iestāžu 1. un 2. kursu audzēkņiem noslēgumu, informē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta preses nodaļas vecākā referente Vita Briže

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Valsts aizsardzības mācības nometnes jauniešiem ir kā aizraujošs vasaras piedzīvojums, kas vienlaikus palīdz labāk izprast savu lomu sabiedrībā un veicina vēlmi iesaistīties valsts stiprināšanā un aizsardzībā. Esmu pārliecināts, ka šajā mācību priekšmetā gūtās iemaņas, zināšanas un pārliecība par savu spēju pārvarēt izaicinājumus jauniešiem noderēs, izvēloties jebkuru profesionālo ceļu,” pauž A. Pabriks.

Valsts aizsardzības mācības nometne norisinājās no 25. jūlija, sniedzot iespēju dalībniekiem pilnveidot un nostiprināt praktiskās iemaņas, kuras apgūtas mācību gada laikā. Skolēni padziļināti apguva lauka kaujas un šaušanas iemaņas, piedalījās ierindas mācības nodarbībās, kā arī nostiprināja pirmās palīdzības sniegšanas prasmes un saņēma pirmās palīdzības apliecības.

Nometnes ietvaros norisinājās arī dažādas saliedēšanās un izglītojošas aktivitātes, padziļinot zināšanas par Latvijas vēsturi un attīstot jauniešos līderības prasmes. Lai izzinātu nozīmīgas vietas Cēsu apkārtnē, 29. jūlijā tika organizētas ekskursijas, savukārt 1. augustā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Valsts policijas un Valsts robežsardzes pārstāvji organizēja prezentācijas, kuru laikā skolēniem bija iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus un izzināt karjeras iespējas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novadā aizsardzības ministrs arī apmeklēs pašmāju uzņēmuma “JM Grupa” kokapstrādes filiāli, kas cita starpā ražo kurināmo materiālu, lai pārrunātu sadarbību visaptverošas valsts aizsardzības īstenošanā.

Visaptveroša valsts aizsardzība ir noteikta kā viena no valdības prioritātēm, kas paredz stiprināt aizsardzības spējas sasaistē ar valsts un sabiedrības gatavību pašorganizēties un pārvarēt krīzes.

Valsts aizsardzības mācība tiek īstenota gan kā mācību priekšmets vispārizglītojošās un profesionālās izglītības iestādēs mācību gada ietvaros, gan kā interešu izglītība jeb brīvprātīga dalība vasaras nometnēs. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Galvenais šī mācību priekšmeta mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes, veidojot pilsoniski atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus, kas ir būtiski visaptverošas valsts aizsardzības kontekstā.

Šajā mācību gadā valsts aizsardzības mācība kā izvēles interešu izglītības priekšmets tika pasniegts 97 Latvijas skolās, kurās to apguva vairāk nekā 5300 skolēni. Sākot ar 2024. gadu, valsts aizsardzības mācību plānots ieviest visās valsts vidējās izglītības iestādēs kā obligātu mācību priekšmetu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.